پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۱ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
تحقق استمرار افزایش تولید خودرو با تعامل نهادهای پولی
۱۳:۱۱ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
اجاره خودرو
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مطرح کرد:

تحقق استمرار افزایش تولید خودرو با تعامل نهادهای پولی

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: برنامه افزایش تولید انواع خودرو از سوی این سازمان طراحی و به وسیله خودروسازان در حال اجراست که استمرار این روند افزایشی با تعامل و پشتیبانی نهادهای پولی و بانکی محقق می شود.

به گزارش پرشین خودرو، محسن صالحی نیا، با بیان این مطلب در نشست مشترک با رئیس کل و معاونان بانک مرکزی در ایران خودرو، با اشاره به دستاوردهای مناسب صنعت خودروسازی در تعمیق و گسترش ساخت داخل قطعات، نقدینگی برای تزریق به موقع به زنجیره تامین و قطعه سازان خودرو و اجرای طرح های توسعه محصول و فناوری را ضرورتی کلیدی برشمرد.

وی افزود: به رغم متنوع بودن شیوه های تامین منابع مالی خودروسازی ها در نهایت سهم پشتیبانی نهادهای پولی و بانکی در این زمینه بسیار اثر گذار است که با مشارکت موثر این حوزه شاهد استمرار مثبت تولید خودرو، افزایش عرضه به مصرف کنندگان نهایی و منطقی شدن قیمت ها در بازار و کارخانه با هدف پاسداری از حقوق مشتریان و تولید کنندگان خواهیم بود.

صالحی نیا رفع کاستی های ناشی از زیان انباشته صنعت خودرو و حفظ روند صعودی شمارگان تولید را مستلزم تعامل بیش از پیش بخش صنعت و حوزه های مالی کشور برشمرد.

معاون وزیر صمت همچنین اقدامات طراحی و توسعه پلت فرم و مشترک سازی حداکثری قطعات در عین رعایت کیفیت و تنوع مورد نظر مشتری را مسیر مناسب کاهش هزینه های تولید خودرو بیان کرد که در حال انجام است و به طور مشخص طراحی و تولید گونه های کم مصرف موتور و بهبود قوای محرکه هم در راستای صرفه های واحد مقیاس و هم در مسیر کاهش مصرف سوخت و بهبود کیفی در ایران خودرو صورت پذیرفته است.

نظر بینندگان
!
!
!