پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۹ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
انتقاد رئیس شورای رقابت از مدیریت دولتی صنعت خودرو
۱۵:۵۹ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

انتقاد رئیس شورای رقابت از مدیریت دولتی صنعت خودرو

رئیس شورای رقابت گفت: با وجود اینکه دولت تنها ۲۰ درصد سهم در خودروسازی دارد، اما مدیریت این صنعت را در دست دارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا شیوا رئیس شورای رقابت درباره خصوصی سازی خودروسازان، گفت:در حال حاضر خودروسازان خصوصی هستند، یعنی دولت کمتر از 20 درصد در این صنعت سهم دارد، بنابراین می‌توان گفت از نظر قانونی خودروسازان دولتی نیستند و خصوصی هستند.

رئیس شورای رقابت بیان کرد: خصوصی سازی اینکه دولت سهم خود را واگذار کند، بر اساس قانون مجلس خودروسازی جزء صنایعی است که دولت می تواند تا 20 درصد سهم در آن را داشته باشد، با توجه به اینکه دولت تنها 20 درصد در خودروسازی سهم دارد و مدیریت این بخش را در دست دارد.

 

خط تولید خودرواین مقام مسئول در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است از این به بعد، 6 ماه یکبار قیمت کارخانه ای خودرو افزایش پیدا کند؟ گفت: وظیفه شورای رقابت است که دستور العمل قیمت کالا‌های انحصاری را اعلام کند. قرار بر این بود که هر 3 ماه یکبار و با توجه به نرخ تورم بخشی قیمت خودرو افزایش پیدا کند، اما با رویه به وجود آمده و کاهش نرخ ارز قرار است این اقدام از 3 ماه به 6 ماه یکبار تغییر پیدا کند، در ضمن باید 2 ماه آینده اقتصاد کشور رصد شود، بعد شورا تصمیم بگیرد.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است قیمت گذاری خودرو به کمیته خودرو انجام شود یا خیر، بیان کرد: براساس قانون قیمت گذاری خودرو وظیفه شورای رقابت است، اینکه به سازمان دیگری مانند کمیته خودرو محول شود، شایعه است.

نظر بینندگان
!
!
!