چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۶
 ساخت باتری برای خودروهای برقی شروع شد
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۶

ساخت باتری برای خودروهای برقی شروع شد

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری و خدمات برق تخصصی خودرو گفت:در کشور توانایی ساخت باتری برای هواپیما، اتوبوس و کشتی وجود دارد و در حال حاضر ساخت باتری برای خودروهای برقی نیز شروع شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه خبرنگاران، تقی علی اکبری در خصوص ساخت انواع باتری برای خودروهای سواری و سنگین، گفت: در کشور توان ساخت انواع باتری را داریم و می توانیم هم برای خودروهای سواری، هم خودروهای سنگین و حتی هواپیما باتری بسازیم.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری و خدمات برق تخصصی خودرو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در کشور توان ساخت باتری خودروهای برقی وجود دارد یا خیر؟ ادامه داد: با توجه به اینکه ساخت خودرو و موتور برقی قرار است شروع شود و این خودروها بر پایه باتری، حرکت می کنند بنابراین ساخت باتری برای این نوع خودرو ها شروع شده است.

او با بیان اینکه توانایی ساخت انواع باتری را در کشور داریم، ادامه داد: وقتی توانایی داریم که برای هواپیما، اتوبوس، کشتی و سایر وسایل نقلیه سنگین باتری تولید کنیم، صد در صد می توانیم برای خودروهای برقی هم باتری بسازیم.

 

باتری برقیرئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری و خدمات برق تخصصی خودرو در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه قیمت باتری بر چه اساسی تعیین می شود، گفت: قیمت باتری به صورت غیررسمی از سوی اتحادیه به اعضا اعلام می شود و آنها می توانند بر اساس قیمت اعلامی، کالا را بفروشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اتحادیه، قیمت باتری در خرده فروشی‌ها را آنالیز و بررسی می کند، گفت:براساس سیستم آنالیز، قیمت تمام مراحل تولید یک باتری حتی ارزش افزوده ۹ درصدی برای آن محاسبه می شود، اما این ارقام بر اساس نرخ‌هایی است که از کف بازار جمع می شوند، بنابراین قیمت‌هایی که اعلام می شوند رسمیت ندارند زیرا از بازار جمع شده اند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!