پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۹ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
 ۷۰ هزار خودرو عمومی در کشور رایگان گازسوز شد
۱۶:۵۹ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
اجاره خودرو
مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش:

۷۰ هزار خودرو عمومی در کشور رایگان گازسوز شد

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از گاز سوز کردن رایگان ۷۰ هزار خودرو عمومی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، محمدحسین باقری در این باره گفت: تا هفته نخست بهمن‌ماه امسال، 209 هزار و 969 خودرو در سامانه تبدیل رایگان خودروهای عمومی به گازسوز ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از 100 هزار خودرو (100 هزار و 240 دستگاه) مشمول طرح شناخته شده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 69 هزار و 461 خودرو تا پایان هفته نخست بهمن‌ماه گازسوز شده‌اند و 16 هزار و 500 خودرو نیز در انتظار تبدیل هستند؛ 14 هزار و 240 خودرو نیز تا این تاریخ در حال نوبت گرفتن و انتخاب کارگاه هستند.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بیشترین آمار ثبت‌نام و استقبال مربوط به استان‌های غربی کشور از جمله آذربایجان شرقی، غربی، میاندوآب و استان‌ مازندران بوده است.

باقری افزود: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، در قالب طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی به گازسوز، تبدیل یک میلیون و 460 هزار خودروی عمومی که در بخش بار و مسافر فعالیت می‌کنند، ‌در دستور کار قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: با توجه به زمان محدود این مصوبه از دارندگان خودروهای عمومی دعوت می‌شود برای بهره‌مندی از مزایای این طرح از جمله تبدیل رایگان خودرو، استفاده از سوخت پاک و ارزان سی‌ان‌جی و... نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند.

200 هزار خودروی مسافربر شخصی تسهیلات گازسوز شدن دریافت می‌کنند

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین از تبدیل 200 هزار خودروی مسافربر شخصی در قالب این مصوبه خبر داد و گفت: تبدیل خودروهای مسافربر شخصی از جمله تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌های ساماندهی‌شده در مراحل بعدی این طرح اجرایی می‌شود.

باقری افزود: فرآیند این طرح و زیرساخت‌های نرم‌افزاری ثبت‌نامی آن آماده‌ شده است و به‌زودی فراخوان آن اعلام می‌شود.

 

تاکسیوی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه تعداد 200 هزار خودرو در قالب این طرح تبدیل می‌شوند که البته در این دسته از خودروها، حدود 25 تا 30 درصد هزینه تبدیل را مالک خودرو پرداخت می‌کند.

توزیع روزانه 23 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور

مدیر طرح‌ سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: به‌طور میانگین روزانه حدود 22 تا 23 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور توزیع می‌شود که حدود 3 میلیون مترمکعب بیشتر از مصرف پارسال است.

باقری با تأکید بر استقبال از مصرف سی‌ان‌جی پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین افزود: امیدواریم با اجرای طرح گازسوز شدن خودروهای عمومی، سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت خودروها در کشور باز هم افزایش یابد.

توسعه جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی نیازمند همکاری شهرداری‌ها برای اختصاص زمین

وی درباره وضع توسعه جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در سطح کشور گفت: حدود 2 هزار و 493 جایگاه فعال عرضه سی‌ان‌جی در کشور داریم که کار سوخت‌رسانی به مردم را انجام می‌دهند.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: حدود 68 جایگاه در حال ساخت نیز در کشور داریم که راه‌اندازی این جایگاه‌ها نقش مهمی در توزیع مناسب‌تر سوخت سی‌ان‌جی و تسهیل دسترسی مالکان خودروهای سی‌ان‌جی به این سوخت پاک خواهد داشت.

باقری تأکید کرد: با توجه به تغییرات شدید قیمتی تجهیزات سی‌ان‌جی در دو سال گذشته، کار احداث و راه‌اندازی جایگاه‌های جدید با اندکی تأخیر روبه‌روست که امیدواریم با اجرای مصوبه‌هایی در این بخش، بتوانیم حمایت مناسبی از سرمایه‌گذاران در این بخش انجام دهیم.

وی ساخت جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی کوچک‌مقیاس در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها را از دیگر تمهیدهای اندیشیده‌شده برای توزیع مناسب سی‌ان‌جی در کشور عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی این جایگاه‌ها نیازمند همکاری شهرداری‌ها برای اختصاص زمین به‌منظور ساخت این نوع از جایگاه‌هاست.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش افزود: این جایگاه‌ها با ظرفیت متوسط و حداقل متراژ ممکن زمین در مراکز میوه و تره‌بار، پایانه‌های مسافربری و... احداث می‌شوند.

باقری تأکید کرد: کار با شهرداری‌ها آغاز و بازدیدهای لازم انجام و نقاط مناسب انتخاب شده، اما هنوز اختصاص داده نشده و زمین تحویل نشده است.

نظر بینندگان
!
!
!