پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۳:۰۳ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
 سفارش بیش از هزار موتور گازسوز برای ناوگان آمازون
۱۳:۰۳ | ۱۳۹۹/۱۱/۱۹

سفارش بیش از هزار موتور گازسوز برای ناوگان آمازون

شرکت آمازون بیش از هزار موتور کامیون که با سوخت گاز طبیعی فشرده کار می کنند، برای ناوگان آمریکایی خود سفارش داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، پاندمی ویروس کرونا باعث افزایش فعالیت تحویل کالا در سال 2020 شد و حجم ترافیک کامیونها از سطح سال 2019 فراتر رفت در حالی که ترافیک خودروهای سواری کاهش داشت. اما افزایش فعالیت جاده ای به معنای آلودگی بیشتر است زیرا کامیونهای سنگین گازهای گلخانه ای بیشتری در مقایسه با خودروهای سواری منتشر می کنند.

شرکتهای حمل و نقل در حال ساخت کامیونهای برقی برای کاهش آلایندگی کربن هستند. طبق آمار فدرال آمریکا، عمده بار در این کشور از طریق کامیونهای متوسط و سنگین حمل می شود که کمتر از پنج درصد از ناوگان جاده ای را تشکیل می دهند اما عامل بیش از 20 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای هستند.

آمازون در بیانیه ای اعلام کرد از معرفی راهکارهای پایدار برای حمل و نقل جاده ای بار هیجان زده باست و سرگرم کار روی شماری از انواع خودروهای جدید شامل خودروی برقی و CNG است.

 

آمازونفروش این شرکت اینترنتی 38 درصد در سال 2020 افزایش داشت و قصد دارد یک کسب و کار کربن خنثی را تا سال 2040 اداره کند.

این موتورها که توسط جوینت ونچر شرکتها "کامینز" و "وست پورت فوئل سیستمز" تامین می شوند، در کامیونهای سنگین آمازون بکار خواهند رفت که در فاصله انبارها تا مراکز توزیع این شرکت فعالیت دارند. دو منبع آگاه اظهار کردند این موتورها می توانند با منابع تجدیدپذیر و گاز طبیعی غیرتجدیدپذیر کار کنند.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، گاز طبیعی در هنگام سوختن در مقایسه با سوخت دیزل 27 درصد کمتر دی اکسید کربن منتشر می کند.

آمازون در سال 2019 هزار ون برقی به شرکت ریویان اتوموتیو سفارش داد. نخستین دستگاه از این ونها که برای آخرین مرحله تحویل کالا به مشتری مورد استفاده قرار می گیرند، قرار است امسال تحویل داده شوند. این شرکت همچنین 1800 دستگاه ون برقی برای ناوگان تحویل کالای اروپایی خود به شرکت مرسدس بنز سفارش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، سایر شرکتهای حمل و نقل هم در حال بررسی راههایی برای کاهش انتشار آلایندگی هستند. شرکت یونایتد پارسل سرویس در سال 2019 اعلام کرد در راستای سرمایه گذاری 450 میلیون دلاری برای کاهش آلایندگی محیط زیستی ناوگانش که بالغ بر 123 هزار دستگاه خودرو است، بیش از 6000 دستگاه کامیون گازسوز در مدت سه سال آینده خریداری می کند و خرید گاز طبیعی تجدیدپذیر را افزایش می دهد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!