یكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۱ | ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
 برنامه تایلند برای برقی کردن یک سوم خودروهای تولیدی
۱۶:۵۱ | ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

برنامه تایلند برای برقی کردن یک سوم خودروهای تولیدی

دولت تایلند اعلام کرد که به منظور مقابله با آلودگی هوا در نظر دارد تا پایان دهه جاری میلادی ۳۰ درصد از تولیدات خودروی خود را به وسایل نقلیه الکتریکی اختصاص دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، دولت تایلند اعلام کرد که به منظور مقابله با آلودگی هوا در نظر دارد تا پایان دهه جاری میلادی 30 درصد از تولیدات خودروی خود را به وسایل نقلیه الکتریکی اختصاص دهد.

سوریا جوانگرونگروانگکیت، وزیر صنعت تایلند، در مصاحبه ای گفت که دولت می خواهد "با استفاده از استراتژی های ملی درباره محیط زیست و راه حل های آلودگی هوا ،" تولید و استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی را تسریع کند.

وی گفت: تایلند از قبل قطب تولید خودرو بوده است و این یک مزیت محسوب می شود و اکنون زمان آن است که بر روی خودروهای الکتریکی تمرکز کنیم.

در حالی که سهم کلی وسایل نقلیه در آلودگی هوا بسیار کمتر از سایر منابع مانند سوزاندن محصولات یا آتش سوزی جنگلهاست، یک نظرسنجی اخیر که به سفارش شرکت نیسان موتور انجام شد، نشان می دهد که 91 درصد از تایلندی ها بخاطر تأثیرات زیست محیطی، تمایل به خرید خودروی برقی دارند.

 

خودرو برقیاین بررسی همچنین نشان داد که 43 درصد از مالکان غیر تایلندی در این کشور برای خرید اتومبیل بعدی خود طی سه سال آینده یک ماشین الکتریکی را در نظر دارند.

آقای سوریا گفت برخی از اقدامات برای تحریک بازار داخلی و دستیابی به هدف 2030 شامل تشویق استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی توسط دستگاه های دولتی، مزایای مالیاتی و تخفیف پارکینگ برای خریداران، انگیزه های سرمایه گذاری بیشتر برای شرکت ها و توسعه زیرساخت های شارژ در سراسر کشور است.

این مقام تایلند در ادامه افزود: هدف 30 درصدی شامل اتومبیل، موتور و اتوبوس (برقی) خواهد بود.

نظر بینندگان
!
!
!