یكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
 گره بزرگ ترافیکی تهران و البرز باز می‌شود؟
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
اجاره خودرو

گره بزرگ ترافیکی تهران و البرز باز می‌شود؟

با توجه به اتمام مراحل ساخت آزادراه کنارگذر جنوبی تهران و اعلام آمادگی پیمانکار و وعده های داده شده باید دید این مسیر آزادراهی افتتاح خواهد شد و به گفته مسئولان گره بزرگ ترافیکی تهران و البرز باز خواهد شد؟

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، آزادراه کنارگذر جنوبی تهران یا همان آزادراه غدیر که از اواخر سال 1393 کلید خورد و قرار بود طی پنج سال به پایان برسد هم اکنون آماده بهره برداری شده و قرار است با افتتاح این آزادراه بیش از 80 دقیقه زمان سفر را از آبیک تا حوالی چرمشهر در جنوب شرقی تهران کوتاه کند.

محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - اخیرا درباره این آزادراه گفت: با افتتاح این مسیر گره بزرگ ترافیکی استان های تهران و البرز برطرف می شود و زمان سفر از آبیک تا چرمشهر ورامین حدود یک ساعت و نیم کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه این آزادراه به زودی به بهره برداری می رسد، گفت: آزادراه کنار گذر جنوبی تهران موسوم به آزادراه غدیر به طول 60 کیلومتر بوده و از افتخارات فنی و مهندسی کشور است که طی پنج سال طراحی و ساخته شده و در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.

 

کنارگذر جنوبی تهرانپیش از این نیز خیرالله خادمی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور- در این باره گفته بود این آزادراه ویژگی‌هایی بسیار زیادی دارد و می‌توان به کوتاه شدن مسیر تا بیش از 80 دقیقه، زمان‌بندی دقیق ساخت و بهره‌برداری از آن و... اشاره کرد.

وی افزود: آزادراه غدیر با شش باند به صورت رفت‌وبرگشت و دو باند به صورت اضطراری افتتاح خواهد شد و پیامدهای مثبتی مانند بهبود آلاینده‌های زیست محیطی در داخل شهرها، ویژگی‌های مرتبط با پدافند غیر عامل عبور روزانه 50 هزار وسیله نقلیه و ... را دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: سرمایه‌گذاری این پروژه حدود 3500 میلیارد تومان بود که 70 درصد آن را قرارگاه خاتم‌الانبیاء و 30 درصد آن را دولت متقبل شد البته ارزش روز این سرمایه‌گذاری بالغ بر 8000 میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا، یکی از گلایه های همیشگی مردم تهران و البرز ترافیک سنگین در محورهای مواصلاتی بین این دو استان است که به نظر می رسد با افتتاح آزادراه کنارگذر جنوبی تهران این مشکل حل شود و باید دید رونمایی و بهره برداری از این محور تازه تأسیس چه روزی خواهد بود و بالاخره در پایان این ماه شاهد افتتاح آن خواهیم بود و یا مجددا وعده های آن تمدید می شود.

نظر بینندگان
!
!
!