پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۸ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
جزیره کیش با همکاری سایپا پایلوت تحقیقات خودروهای خودران می شود
۱۵:۵۸ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
اجاره خودرو
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات:

جزیره کیش با همکاری سایپا پایلوت تحقیقات خودروهای خودران می شود

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به پایلوت خودروهای خودران در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: با سایپا به تفاهم رسیدیم که در زمینه خودرو هوشمند همکاری داشته باشیم.

به گزارش پرشین خودرو، وحید یزدانیان با بیان این مطلب افزود:‌ اتفاقی که در کیش حوزه خودروهای هوشمند در حال انجام است، عملا کاربردی از IOT است. در حال توسعه خودروی خودران هوشمند در جزیره کیش با همکاری ستاد حمل و نقل هوشمند هستیم و منطقه آزاد کیش،‌ عملا پایلوتی برای این موضوع است. این فناوری با توجه به موضوعات امنیتی در کشور گسترش پیدا خواهد کرد و مشکل خاصی هم در این زمینه وجود ندارد، فقط یک ملاحظاتی است که باید به آن‌ها توجه شود.

 

تیبارییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تشریح مراحل دستیابی به این فناوری گفت: توسعه خودرو خودران هوشمند، مراحل مختلفی دارد. با سایپا به تفاهم رسیدیم که در زمینه خودرو هوشمند همکاری داشته باشیم. مرحله اول در توسعه خودرو خودران هوشمند، استفاده از ماژول‌های هوشمند در خودروهای فعلی است که خودرو از یک خودرو مکانیکی به خودرو الکتریکی تبدیل شود و ماژول‌های الکتریکی روی آن نصب شود. مرحله بعد خودرو تمام الکتریکی است که همچنان از راننده استفاده می‌کند. بعد از این مرحله کم‌کم هوشمند سازی اتفاق می‌افتد و ماژول‌هایی که در اختیار راننده است حذف شده و ماژول‌های هوشمند به آن اضافه می‌شود و نهایتا در یک بازه زمانی مثلا ده ساله ما به یک خودروی خودران دست پیدا می‌کنیم.

وی افزود:‌ ما در این مسیر قدم اول همکاری را با سایپا برداشتیم و برای الکتریکی کردن یک سری ماژول‌ها اقدام کردیم و طراحی یک‌سری ماژول‌ها، پک‌کردن ماژول‌ها و ... شروع کردیم. آن‌ها در حال الکتریکی کردن یکی از محصولاتشان هستند که ما برای بهینه کردن آن اعلام آمادگی کردیم. اندک اندک در این مسیر پیش خواهیم رفت و حداقل پنج تا 10 سال نیاز داریم تا به خودرو خودران هوشمند برسیم.

نظر بینندگان
!
!
!