دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۴ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
توان بالای سایپا برای حضور در بازار منطقه / کاهش وابستگی خودروسازان و قطعه سازان به خارج
۱۴:۴۴ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
اجاره خودرو
دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

توان بالای سایپا برای حضور در بازار منطقه / کاهش وابستگی خودروسازان و قطعه سازان به خارج

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فعالیت هایی که در سایپا دنبال می شود بسیار دلگرم کننده است، گفت: سایپا به حدی از رشد و توسعه دست یافته که می تواند به زودی در بازارهای منطقه حضور داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو، بهزاد رحیمی در بازدید از خط تولید شاهین و مرکز تحقیقات سایپا با اشاره به عملکرد مجموعه سایپا طی چند وقت اخیر، اظهارداشت: بازدید از مرکز تحقیقات سایپا و فرآیند تولید و توسعه، گویای آن است كه سایپا به واقع تحریم ها را به فرصت تبدیل كرده است و با تكیه بر توان داخلی توانسته برای توسعه محصول برنامه های اجرایی داشته باشد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طی دو سال اخیر، گروه خودروسازی سایپا به دستاوردهای خوبی رسیده و متحول شده است از این رو می توان آینده روشنی را برای این مجموعه متصور بود.

وی با بیان اینكه صنعت خودروسازی به بلوغ رسیده است و می توان به آنها تكیه كرد، اظهارداشت: یكی از موضوعاتی كه امیدوارم صنعت خودروسازی و به خصوص سایپا به جهت تنوع محصول دنبال كند، صادرات است ما باید تمام تلاش خود را به كار ببندیم تا بازارهای منطقه را فتح كنیم.

 

سایپادبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه وابستگی خودروسازان و قطعه سازان به خارج به حداقل رسیده است، خاطرنشان كرد: استفاده از ظرفیت و پتانسیل داخلی سبب شده است تا شركت سایپا به سمت طراحی و تولید خودروهای به روز و با تكنولوژی بالا حركت كند و قطعا اگر تحریم ها نبود چنین امری حاصل نمی شد.

وی با بیان اینكه سایپا به مهندسان داخلی اعتماد كرد و این امر قابل تقدیر است، گفت: واژه ما می توانیم در خیلی از حوزه ها، پیاده سازی شد و یكی از بخش ها كه به خوبی این مسیر را دنبال كرد، سایپا بود.

نظر بینندگان
!
!
!