دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۹ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
اعمال قانون افزون بر 5 میلیون خودرو در سال جاری
۰۹:۳۹ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
اجاره خودرو
30درصد تردد‌های درون شهری افزایش داشته است؛

اعمال قانون افزون بر 5 میلیون خودرو در سال جاری

به گفته رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا، در 10 ماهه امسال پنج میلیون و 457 هزار و 273 خودرو در خصوص ایمنی، نقص فنی و معاینه فنی اعمال قانون شده است.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ محمد باقر سلیمی، با اعلام این خبر اظهار داشت: نقش خودرو‌ها در تصادفات جاده‌ای حدود 20 درصد است و بخشی از مشکلات خودرو‌ها مربوط به نقص فنی و بخش از آن هم مربوط به ضعف ایمنی خودرو است که بیشتر در نتایج حاصل از تصادف نمود می‌یابد.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا ادامه داد: از این تعداد تنها چهار میلیون و 205 هزار و 398 مورد مربوط به معاینه فنی بوده است. نقص فنی موثر در سامانه‌های روشنایی، صاف بودن لاستیک و دودزا بودن وسیله نقلیه از دیگر تخلفات مربوط به نقص فنی خودرو‌ها بوده است.

سرهنگ سلیمی از افزایش 30 درصد تردد‌های درون شهری در سال جاری خبر داد و گفت: حجم تردد‌ها به ویژه در روز‌های نخست شیوع ویروس کووید 19 در سرویس‌های حمل و نقل عمومی کاهش یافت و به دلیل لغو طرح ترافیک و پرهیز از تجمع، مردم با خودرو شخصی خود تردد می‌کردند تا آنجا که در برخی از روز‌ها شاهد افزایش 170 درصدی تردد شهری نسبت به زمان مشابه سال گذشته بودیم.

وی در پاسخ به انتقادی درباره ترخیص موتورسیکلت‌های توقیف شده است، عنوان کرد: بر اساس قانون هوای پاک، مقرر شد دولت با دادن تسهیلات چهار درصد، 10 ساله زمینه برقی کردن موتورسیکلت‌ها را فراهم کند. در شرایطی که هیچ راهی پیش روی موتوسیکلت سواران برای جایگزینی قرار نداده ایم ناچاره ایم در کنترل‌ها ملاحظاتی را در نظر بگیریم.


سهم 16 درصدی خودروهای سمگین در آلودگی هوا

این مقام مسئول در پلیس ناجا در ادامه گفت: سهم وسایل نقلیه گازوئیلی سنگین در آلایندگی شهرتهران حدود 16 درصد است، اما تعداد آن‌ها نسبت به خودرو‌های سبک و سواری بسیار کم است. یعنی به طور کلی 450 هزار وسیله نقلیه سنگین در برابر چهار میلیون خودروی شخصی در تهران وجود دارد که سهم خودروی شخصی از آلودگی این شهر، نزدیک به 14 درصد است.

سرهنگ سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: اولویت نخست ما برای رسیدن به هوای پاک حرکت به سوی نوسازی خودرو‌های سنگین است که مسئولیت این بخش بر عهده دستگاه‌هایی است که متولی محیط زیست شهر هستند.

نظر بینندگان
!
!
!