پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۰ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
تدوین بسته های تشویقی و حذف قوانین دست و پاگیر از صنعت خودرو
۱۰:۰۰ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
اجاره خودرو
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

تدوین بسته های تشویقی و حذف قوانین دست و پاگیر از صنعت خودرو

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینكه هزینه های تولید خودرو به شدت افزایش پیدا كرده و این واقعیتی است كه باید بپذیریم، گفت: كمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال تدوین طرحی است كه بواسطه آن و در قالب بسته های تشویقی و حذف قوانین دست و پاگیر از صنعت خودرو حمایت های بیشتری صورت گیرد.

به گزارش پرشین خودرو، علی اكبر كریمی، با اعلام این خبر و با بیان اینكه قیمت مواد اولیه تولید خودرو به شدت افزایش پیدا كرده است و این امر باید از سوی شورای رقابت مدنظر قرار گیرد تا قیمت های تعیین شده به زیان تولیدکننده نباشد، افزود: گروه خودروسازی سایپا توانسته است در دوره تحریم و شیوع ویروس كرونا عملكرد خوبی داشته باشد.

وی که در حاشیه بازدید از مركز تحقیقات سایپا و پروژه های توسعه ای كه مجموعه سایپا برای سال های آتی دنبال می كند، سخن می گفت، اظهار داشت: این مجموعه خودروسازی پروژه های متعدد توسعه ای تعریف كرده كه می تواند نشان دهنده اتفاق های مناسب و بسیار خوب در صنعت خودرو كشور باشد.

کریمی ادامه داد: زمانی تنوع محصولات سایپا بسیار كم و محدود بود و همه این مجموعه را به عنوان تولیدكننده پراید می‌شناختند اما اكنون این مجموعه دیگر تك محصول نیست و توانسته در سبد محصولات خود خودروهای خوب و متنوعی را جای دهد.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: طراحی و تولید خودروی «شاهین» یك اتفاق بسیار خوب است كه گروه خودروسازی سایپا با توجه به توانایی خود توانست آن را عملیاتی كند.

وی با بیان اینكه گروه خودروسازی سایپا به توانمندی های داخلی تكیه كرده و بر این مبنا در حال حركت است، گفت: با روندی كه سایپا در پیش گرفته این قابلیت وجود دارد كه به یكی از قطب های صنعت خودروسازی منطقه تبدیل شود؛ این مجموعه همچنین به حدی از توان رسیده كه می تواند در تولید خودروهای ملی بسیار پررنگ ظاهر شود.

 

علی اکبر کریمی


كریمی با تاكید بر اینكه صنعت خودرو، جزو صنایع مادر است كه می تواند بر اقتصاد كشور بسیار اثرگذار باشد، افزود: اگر صنعت خودروسازی تقویت شود، علاوه بر اشتغالزایی این فرصت فراهم می‌شود كه در صادرات به موفقیت‌های خوبی دست پیدا كنیم.

وی گفت: تلاش های صورت گرفته در حوزه تنوع محصولات سایپا می‌تواند این نوید را بدهد كه به زودی مجموعه سایپا می تواند صادرات به كشورهای همسایه را با جدیت دنبال كند، برای اینكه چنین امری با سرعت عملیاتی شود بهتر است در تامین سرمایه در گردش و تزریق منابع مالی اقدامات لازم صورت گیرد.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع دیگری كه توجه به آن ضرورت دارد، حمایت جدی تر از شبكه گسترده قطعه سازان است به گونه ای كه پرداخت مطالبات آنها در اسرع وقت صورت گیرد؛ مساله بعدی كه اهمیت دارد به آن پرداخته شود قیمت گذاری مناسب محصولات خودرویی است، قیمت ها باید به گونه ای باشد كه تولیدکننده متضرر نشود.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: با وجود تمام شوك هایی كه به صنعت خودرو وارد شده است، شركت سایپا توانسته عملكرد خیلی خوبی داشته باشد؛ با ادامه تلاش های فعلی شاهد روزهای بهتری در مجموعه سایپا خواهیم بود.

نظر بینندگان
!
!
!