پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۶:۰۵ | ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
نصب سامانه هوشمند تماس اضطراری در خودروهای سایپا
۱۶:۰۵ | ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
به دنبال یک همکاری فناورانه در کشور انجام می شود؛

نصب سامانه هوشمند تماس اضطراری در خودروهای سایپا

با همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه خودروسازی سایپا، سامانه تماس اضطراری در خودروها نصب خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، سامانه هوشمند تماس اضطراری در خودروها، سیستمی است که در هنگام تصادفات جاده‌ای یا وقوع شرایط اضطراری یک پیامک به صورت خودکار یا دستی به نزدیک‌ترین مرکز پیام یا اورژانس ارسال می‌ کند.

این سامانه پس از تصادف یا با فشار دادن یک دکمه به صورت دستی توسط سرنشینان خودرو یا به طور خودکار از طریق فعال‌سازی سنسورهای درون خودرو آغاز به کار می‌کند. پس از ارسال پیام به نزدیک ترین مرکز خدمات اضطراری، این مراکز وارد عمل می‌شوند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه خودروسازی سایپا قرار است به نصب سامانه تماس اضطراری در خودروهای تولیدی این گروه خودروسازی به عنوان خدمات پس از فروش و به صورت انتخابی منجر شود. این کار به ارتقای امنیت سفرهای درون شهری و برون شهری کمک می‌کند و تلفات تصادفات جاده‌ای را کاهش خواهد داد.

خاطرنشان می شود: تصادفات جاده ای، دومین عامل مرگ و میر در کشورمان است. مرگ سالانه 18 هزار نفر در کشور براثر تصادفات جاده‌ای، رخداد سالی 800 هزار تصادف رانندگی در کشور و کسب رتبه 38 جهانی در ثبت آمار مرگ و میر ناشی از این حوادث همگی دست به دست هم داد تا دستگاه‌های متولی به فکر استفاده از فناوری‌های نوین بیفتند تا این آمارها را کاهش دهند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!