دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۵:۳۱ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
گازسوز کردن بیش از ۸۳ هزار خودرو در سال ۹۹
۱۵:۳۱ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
اجاره خودرو
مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد؛

گازسوز کردن بیش از ۸۳ هزار خودرو در سال ۹۹

مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: تاکنون ۸۳ هزار و ۸۰۳ خودرو در این طرح به صورت رایگان گازسوز شده‌اند و ۱۸ هزار و ۱۶۷ خودرو نیز نوبت گرفته‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدحسین باقری با اعلام خبر تبدیل رایگان ۸۳ هزار و ۸۰۲ خودروی عمومی، گفت: طرح تبدیل خودرو‌های مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها نیز از هفته‌های گذشته آغاز شده است.

او با بیان اینکه مسافربر‌های اینترنتی و آژانس‌ها برای استفاده از تسهیلات بلاعوض دولتی به منظور گازسوزکردن خودرو‌ها باید منتظر پیامکی از سوی وزارت کشور باشند، ادامه داد: از آنجا که شناسایی خودرو‌های مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها از سوی وزارت کشور انجام می‌شود، بنابراین پیامک دعوت به تبدیل این دسته از خودرو‌ها از سوی وزارت کشور ارسال می‌شود.

باقری ادامه داد: ثبت‌نام این دسته از خودرو‌ها آغاز شده و قرار است دولت حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای گازسوزکردن مسافربر‌های اینترنتی و آژانس‌ها را در قالب وام بلاعوض تامین کند. مالکان خودرو نیز تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد هزینه را پرداخت می‌کنند و این خودروها بر اساس پیمایش، اولویت‌بندی شده‌اند.

 

گازسوزاو ضمن بیان این که پرداخت از سوی مالک خودرو زمانی انجام می‌شود که پیمانکار مرتبط انتخاب شده و در انتظار انتخاب کارگاه باشد، ادامه داد: لیست خودرو‌های مسافربر شخصی و آژانس‌های مورد تایید وزارت کشور، بر روی سایت ثبت‌نام قرار دارد و خودرو‌هایی مشمول این طرح می‌شوند که پلاک آن‌ها در لیست وزارت کشور موجود باشد.

مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: در زمینه هوشمندسازی جایگاه‌های CNG نیز اقدامات لازم انجام شده و متقاضیان می‌توانند از ۱۵ فروردین سال آینده اسناد مناقصه را بارگذاری کنند و پس از آن نیز برندگان اعلام خواهند شد.

او با اشاره به اینکه تعداد خودرو‌های ثبت‌نامی برای تبدیل رایگان در سامانه ۲۶۴ هزار و ۴۲۳ خودرو بوده است، گفت: از این تعداد، ۱۱۶ هزار و ۶۶ خودرو واجد شرایط استفاده از طرح تبدیل رایگان خودرو‌های عمومی بوده‌اند.

باقری در پایان گفت: تاکنون ۸۳ هزار و ۸۰۳ خودرو در این طرح به صورت رایگان گازسوز شده‌اند و ۱۸ هزار و ۱۶۷ خودرو نیز نوبت گرفته‌اند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!