شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۰۹:۱۷ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
2 هواپیمای برزیلی به ناوگان هوایی کشور پیوست
۰۹:۱۷ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

2 هواپیمای برزیلی به ناوگان هوایی کشور پیوست

دو هواپیمای امبرائر برزیلی به ناوگان هوایی کشور پیوسته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، تورج دهقانی‌ زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، با اعلام این خبر اظهار کرد:‌ در هفته‌های اخیر دو فروند هواپیمای امبرائر و یک فروند هواپیمای بوئینگ737 به ناوگان هوایی کشور افزوده شده است.

وی ابراز کرد: هواپیماهای امبرائر برزیلی برای یک شرکت هواپیمایی و هواپیمای بوئینگ نیز برای ایرلاین دیگر داخلی است.

دهقانی زنگنه با بیان این‌که کارهای مربوط به عملیاتی شدن هواپیماهای امبرائر انجام شده و در ناوگان شرکت هواپیمایی در حال پرواز است، تصریح کرد: هواپیمای بوئینگ نیز به‌زودی در پروازهای داخلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص گزارش نهایی بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: این گزارش طی امروز یا فردا منتشر خواهد شد.

براساس این گزارش، دهقانی‌زنگنه نیمه بهمن امسال از ورود هشت فروند هواپیمای غربی به ناوگان هوایی کشور خبر داده و گفته بود: تاکنون (طی شش ماه منتهی به بهمن 99) شش فروند وارد کشور شده است که البته هنوز پرواز نمی‌کنند اما در آینده خیلی نزدیک پرواز خواهند کرد. شرکت هواپیمایی زیرساخت‌ها را آماده و مجوز پروازی را دریافت کرده‌اند و در حال آموزش پرسنل فنی این هواپیماها هستند.

وی با بیان این‌که "همه این هواپیماها غربی هستند"، افزود: حدود دو برابر این تعداد نیز یعنی 16 فروند تا پایان سال وارد کشور خواهد شد، البته زمان ورود به‌صورت قطعی نیست و پیش‌بینی می‌کنیم این هواپیماها در مورد مقرر وارد شوند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!