پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۹
 ممنوعیت تردد شبانه در جاده‌ها اعمال نمی‌شود
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۹
جانشین پلیس راهور ناجا:

ممنوعیت تردد شبانه در جاده‌ها اعمال نمی‌شود

جانشین پلیس راهور ناجا با بیان اینکه تردد در محورهای مواصلاتی کشور از بار ترافیکی روانی برخوردار است، گفت: همانطور که بارها اعلام شد ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳فقط در محورهای درون‌شهری اجرا شده و در جاده‌ها ممنوعیت تردد شبانه نداریم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایلنا، سردار سید تیمور حسینی جانشین پلیس راهور ناجا درباره وضعیت اجرای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترددهای جاده‌ای و بین شهری گفت: در حال حاضر خوشبختانه جاده‌ها و محورهای مواصلاتی از بار ترافیکی روانی برخوردار هستند و این نشان می‌دهد که مردم پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های ستاد مدیریت بیماری کرونا را رعایت کرده و از سفرهای غیر ضروری خودداری کرده‌اند.

وی درباره وضعیت تردد در جاده‌های کشور در مقایسه با سال گذشته ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش تردد مواجه هستیم اما نکته مهم این است که نوروز سال 1399 شرایط بسیار استثنایی را در کشور داشتیم و با کاهش تردد مواجه بودیم و نمی‌توانیم آن را ملاک مقایسه با ترددهای امسال قرار دهیم.

جانشین پلیس راهور ناجا همچنین درباره محدودیت تردد در جاده‌های کشور گفت: بنابر مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ممنوعیت تردد به 40 شهر قرمز و نارنجی پابرجاست و ورود پلاک‌های غیر بومی به این شهرها و خروج خودروهای بومی از 40 شهر مصوب، ممنوع است.

سردار حسینی خاطرنشان کرد: جریمه ورود پلاک‌های غیر بومی به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و ورود به شهرهای نارنجی 500 هزار تومان خواهد بود. همچنین جریمه تردد از ساعت 21 تا 3 صبح در معابر درون شهری 200 هزار تومان خواهد بود.

وی گفت: تردد به 40 شهر اعلام شده که شرایط قرمز و نارنجی دارند ممنوع بوده و سفر به بقیه شهرها که در شرایط زرد و آبی قرار دارند منعی نداشته و جریمه‌ای اعمال نخواهد شد؛ اگرچه توصیه می‌شود که با توجه به شرایط کرونا از سفرهای غیر ضروری پرهیز شود.

جانشین پلیس راهور ناجا درباره انتشار برخی خبرها مبنی بر ممنوعیت تردد شبانه در جاده‌های کشور، تصریح کرد: چنین خبری صحت ندارد انتظار داریم اصحاب رسانه در انتشار اخبار دقت و صحت لازم را لحاظ کنند و براساس این اصول و چهارچوب حرفه‌ای اخبار درست را اعلام کنند که باعث تشویش اذهان عمومی نشود.

سردار حسینی با تاکید براینکه تردد شبانه فقط در معابر درون شهری در تمام شهرها با وضعیت آبی، زرد، نارنجی و قرمز اعمال می‌شود، تاکید کرد: همانطور که بارها اعلام شد ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 صبح فقط در محورهای درون‌شهری اجرا شده و در جاده‌ها ممنوعیت تردد شبانه نداریم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!