سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۷:۲۶ | ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
سفر به چه شهرهایی همچنان ممنوع است؟ + نقشه و نمودار
۱۷:۲۶ | ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

سفر به چه شهرهایی همچنان ممنوع است؟ + نقشه و نمودار

همزمان با ایام منتهی به سال جدید تاکنون برخی هموطنان به‌دلیل کاهش حساسیت‌های عمومی و انجام مسافرت‌های نوروزی، به عادی‌انگاری این بیماری منحوس دامن زده‌اند؛ مسئله‌ای که می‌تواند در ادامه به اتفاقات ناخوشایند و تشدید مشکلات منجر شود.

سال جدید از راه رسید و به بهانه تعطیلات سال نو، مسافرت‌های مردم در سراسر کشور آغاز شد؛ براین اساس به‌نظر می‌رسد، شیوع ویروس کرونا به فراموشی سپرده شده تا این ویروس مرموز و منحوس بتواند بیشتر در شهرهای کشورمان نفوذ کرده و جان بسیاری از هموطنان ما را تهدید کند.

با آغاز مسافرت‌ها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری شرایط کرونایی، زمینه انتشار این بیماری نیز فراهم شده است و نتایج این رفتار در روزها و هفته‌های آینده خودنمایی خواهد کرد؛ در این میان طبعاً کادر درمان بیمارستان‌ها بیشتر درگیر خواهند شد و بخش عمده انرژی آنها برای رسیدگی بهتر به بیماران تحلیل می‌رود.

در کنار مسافرت هموطنان به اقصی نقاط کشور، دورهمی‌های خانوادگی به مناسبت عید نوروز، یکی دیگر از معضلاتی است که در حال به وقوع پیوستن بوده و با این کار ویروس کرونا به راحتی شیوع پیدا می‌کند؛ در حالی که این دید و بازدیدها می‌تواند حتی از طریق فضای مجازی انجام شود تا بدین وسیله از گسترش ویروس کرونا جلوگیری به عمل آید.

حضور در مراسم عروسی و عزا نیز یکی دیگر از مواردی است که باید مورد بازبینی قرار گیرد؛ چه آن‌که تجمع غیرضرور در این مراسم‌ها برخی از استان‌های جنوبی کشور را درگیر ویروس کرونا کرده است و با تمام این موارد هر روز باز اخباری از گوشه و کنار کشور به گوش می‌رسد که افرادی با حضور در مراسم‌های مختلف به ویروس کووید 19 مبتلا شده‌اند و در بیمارستان بستری و یا متأسفانه حتی فوت کرده‌اند.

تک تک ما افراد جامعه باید از همین امروز تصمیم بگیریم که مسافرت‌ها را به‌صورت محدود و دیدوبازدیدها را از طریق فضای مجازی انجام دهیم و از هرگونه حضور در مراسم‌های مختلف و تجمعات بپرهیزیم تا بتوانیم همه‌گیری این بیماری متوقف کنیم و جامعه را به روزهای قبل از بیماری سوق دهیم.

به چه شهرهایی نباید برویم؟

بنابر اعلام ستاد مقابله با کرونا در حال حاضر 12 شهرستان قرمز و 39 شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت "از" و "به" شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع بوده و مشمول جریمه است.

 سفر از/به شهرهای قرمز و نارنجی از 25 اسفند 99 تا 15 فروردین 1400 ممنوع است؛ شهرهای با وضعیت قرمز که تردد به آنها از 25 اسفند 99 تا 15 فروردین 1400 با ممنوعیت همراه است و ورود پلاک‌های غیربومی به این شهرها یک میلیون تومان جریمه در پی خواهد داشت، عبارتند از؛ گلپایگان، زرین دشت، خاتم، آبادان، اهواز، بندرماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون و گچساران.

خوانسار، لنجان، بوشهر، دماوند، فیروزکوه، داراب، مرودشت، بانه، سقز، بروجرد، دلیجان، سراب، عجب‌شیر، ارومیه، چایپاره، ماکو، نقده، دهلران، دیلم، کنگان، گناوه، سامان، امیدیه، اندیمشک، ایذه، باغ‌ملک، باوی، بهبهان، خرمشهر، شادگان، دشت آزادگان، مسجدسلیمان، ارسنجان، دیواندره، پلدختر، دورود، خمین و خمیر؛ دارای وضعیت نارنجی هستند که تردد به آنها از 25 اسفند 99 تا 15 فروردین 1400 با ممنوعیت همراه بوده و ورود پلاک‌های غیربومی به این شهرها 500 هزار تومان جریمه در پی خواهد داشت.

آمارها چه می‌گویند؟

براساس آمارهای رسمی تا امروز 2 فروردین‌ماه 1400 با تأیید ابتلای 7357 نفر از هموطنان به بیماری کرونا از ابتدای همه‌گیری تا همین تاریخ یک میلیون و 808 هزار و 422 نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد متأسفانه با فوت 80 نفر در روز گذشته 61 هزار و 877 نفر از هموطنان قطعاً به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست رفته‌اند.

 

کرونا

 

کرونا

 

کرونا
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!