پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۳:۱۷ | ۱۴۰۰/۰۱/۱۰
 خودروهای تمام برقی به گزینه‌های سفر "اوبر" اضافه شد
۱۳:۱۷ | ۱۴۰۰/۰۱/۱۰
اجاره خودرو

خودروهای تمام برقی به گزینه‌های سفر "اوبر" اضافه شد

شرکت تاکسی اینترنتی "اوبر"(Uber) از امروز وسایل نقلیه تمام برقی را به فهرست گزینه‌های سفر خود در شهر لندن اضافه می‌کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، کاربران "اوبر" در مرکز شهر لندن از امروز می‌توانند به جای استفاده از خودروهای بنزینی یا هیبریدی، یک وسیله نقلیه کاملاً برقی درخواست کنند.

این سرویس جدید که "اوبر گرین"(Uber Green) نام دارد، به عنوان بخشی از تلاش شرکت "اوبر" برای کاملا برقی شدن در شهر لندن تا سال 2025 است و از امروز در منطقه 1 لندن آغاز به کار می‌کند.

لازم به ذکر است که سفرها با این خودروهای کاملا برقی بایستی از مبدا منطقه 1 لندن باشند، اما مقصد سفر محدود نیست و به هر کجای لندن می‌توان سفر کرد.

"جیمی هیوود" مدیر "اوبر" در اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای گفت: ما همچنان با رانندگان همکاری می‌کنیم تا به آنها کمک کنیم به سمت وسایل نقلیه برقی حرکت کنند و امروز هیجان زده هستیم که شروع به سرویس دهی وسایل نقلیه الکتریکی بدون هیچ گونه هزینه اضافی به مسافران می‌کنیم تا هر کسی که از "اوبر" استفاده می‌کند بتواند نقش خود را در پالایش حمل و نقل شهری بازی کند.

"اوبر" برای ایجاد انگیزه در رانندگان، 15 درصد از هزینه خدمات معمول خود را کاهش می‌دهد. این شرکت از ژانویه 2019 برای هر راننده 15 پنس به ازای پیمایش هر مایل در نظر گرفته است تا رانندگان به خودروهای سبزتر روی بیاورند.

تاکنون از این اقدام مبلغ 125 میلیون پوند(172 میلیون دلار) جمع شده است و "اوبر" تعداد خودروهای برقی را در ناوگان لندن از 100 دستگاه به 1600 دستگاه افزایش داده است. با این وجود، این هنوز درصد کمی از ناوگان 45 هزار دستگاهی "اوبر" در لندن است، بنابراین رانندگانی که درخواست سفر با خودروی تمام برقی را دارند، ممکن است بیشتر از حد معمول در انتظار بمانند.

"اوبر" با چالشی جدی برای دستیابی به هدف خود در سال 2025 که برقی کردن تمام ناوگان خود است، روبرو است و کمتر از 4 سال برای رسیدن به آن فرصت دارد. این شرکت متعهد شده است که تا سال 2040 خودروهایش به طور کامل در سراسر جهان برقی شود و تا سال 2030 در اروپا و آمریکا به این هدف برسد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
اوبرخودرو برقی
نظر بینندگان
!
!
!