پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۴:۲۴ | ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
تصادفات و کرونا دو تهدید همزمان
۱۴:۲۴ | ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
اجاره خودرو
رییس سازمان اورژانس کشور مطرح کرد:

تصادفات و کرونا دو تهدید همزمان

رییس سازمان اورژانس کشور از افزایش چشمگیر مصدومان حوادث ترافیکی خبر داد و گفت: دو تهدید وجود دارد. یکی از تهدید ها ویروس کرونا، آن هم از نوع جهش یافته است که سرعت انتقال بالایی دارد و در دو نوبت عوارض را بارز می کند و دیگری نیز تصادفات است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند اظهار کرد: متاسفانه امسال آمار مصدومان حوادث ترافیکی نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و ماموریت های اورژانس برای حوادث ترافیکی بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن مراجعه بیماران مبتلا به کرونا نیز در این ایام افزایش چشمگیری پیدا کرده به خصوص اینکه در این ایام هم بیماران سرپایی و هم بستری افزایش پیدا کرده است.

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به اینکه ١٣ فروردین روز طبیعت است و شاهد بازگشت مسافران نوروزی نیز خواهیم بود خواهش من این است که هموطنان مراقبت های بهداشتی و رعایت دستورالعمل ها را مدنظر قرار دهند. مراجعه به مراکز درمانی و اورژانس ها تقریبا ٨٠ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: تلفات جاده ای نیز افزایش زیادی داشته است و این یعنی دو تهدید وجود دارد. یکی از تهدید ها ویروس کرونا آن هم از نوع جهش یافته است که سرعت انتقال بالایی دارد و در دو نوبت عوارض را بارز می کند و دیگری نیز تصادفات است.

کولیوند گفت: ویروس جهش یافته عوارض را یکبار در هفته اول و بار دیگر در هفته دوم بروز می‌دهد. مراقبت ها بسیار توصیه می شود و باید دقت بسیاری داشته باشیم که نه خود مبتلا شویم و نه افراد دیگر را مبتلا کنیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادفاتکرونا
نظر بینندگان
!
!
!