چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۰۱ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
سایپا در سال تحریم و کرونا، افزایش تولید را تجربه کرد
۱۱:۰۱ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
اجاره خودرو
تولید بیش از 420 هزار خودرو در گروه خودروسازی سایپا؛

سایپا در سال تحریم و کرونا، افزایش تولید را تجربه کرد

گروه خودروسازی سایپا توانست در سال گذشته، 420 هزار و 420 دستگاه انواع خودرو تولید كند كه این عدد نسبت به سال قبل از آن (سال 98) رشد 1.5 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش پرشین خودرو، گروه خودروسازی سایپا با وجود تحریم های ظالمانه و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس كرونا كه همه بخش های اقتصادی را متاثر كرده، موفق شد 92.8 درصد از برنامه پیش‌بینی شده تولید تجمعی خود را محقق كند.

آمار تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا برگرفته از تولید یكساله شركت‌های سایپا، پارس خودرو، سایپا سیتروئن، بن رو، زامیاد و سایپا دیزل است.

سال 98، مجموع تولید گروه خودروسازی سایپا 414 هزار و 288 دستگاه بود كه این میزان تولید هم با وجود چالش های بود كه از سال 97 بر صنعت خودرو تحمیل شد.

از سال 98 افزایش تولید گروه خودروسازی سایپا آغاز شده است و این امر در سال گذشته با وجود شیوع ویروس كرونا و در شرایطی كه شركت های خودروساز خارجی به سمت كاهش تولید رفتند، ادامه پیدا كرده است.

بر این اساس گروه خودروسازی سایپا در شرایطی موفق شده رشد تولید در سال 99 نسبت به سال 98 را عملیاتی كند كه بیش از سال های قبل با محدودیت منابع مالی، رشد بی سابقه مواد اولیه، افزایش قیمت ارز، چالش های متعدد در تامین قطعات و موانع بی شمار در نقل و انتقال پول روبرو بوده است.

یک نکته مهم این است که افزایش تولید سایپا در سال تحریم و کرونا در حالی به ثبت رسیده است که این گروه خودروسازی، «پراید» پرتیراژترین خودرو داخلی خود را از خطوط تولید خارج و آن را با خودروهایی به روز و باکیفیت تر جایگزین کرد.

به عبارت دیگر سایپا تولید 415 هزار خودرو را در حالی به بیش از 420 هزار محصول در سال 1399 رساند که بر تیراژ 150 هزار دستگاه خودرو پراید در سال چشم بست و تصمیم به تولید بیشتر با تنوع بخشی و ارتقا سطح کیفی سبد محصولات خود گرفت و‌ با وجود برخی از مشكلاتی كه به آن پرداخته شد با حمایت و پشتیبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اجرای برنامه های تدوین شده، به كارگیری روش های نوین تولید و توجه مضاعف به تنوع بخشیدن به سبد محصولات موفق شد به رشد تولید مستمر دست پیدا كند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!