شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۴:۴۵ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در بومی‌سازی سوئیچ‌ها و سنسورهای خودرو
۱۴:۴۵ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
اجاره خودرو

موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در بومی‌سازی سوئیچ‌ها و سنسورهای خودرو

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیانِ تولیدکننده سنسورها و سوئیچ‌ها گفت: دانش فنی بالغ بر ۳۷۰ نوع از سوئیچ‌ها و سنسورهای خودرو را در واحد تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان، بومی‌سازی کرده‌ایم و هیچ وابستگی برای تولید این قطعات در جایی نداریم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، سنسورها و سوئیچ‌ها، چشم‌های بینا و گوش‌های شنوای سیستم‌های کنترل هستند و وظیفه این حسگرها، ارسال اطلاعاتِ پارامترهای تحت کنترل به کنترلرها است و یک شرکت دانش‌بنیان کشورمان با بیش از دو دهه سابقه طراحی و تولید انواع سوئیچ‌ و سنسورهای الکتریکی و مکانیکی با کیفیت مطلوب، برای رقابت در بازارهای داخل و خارجی فعالیت می‌کند.

این واحد صنعتی دانش‌بنیان با سرلوحه قرار دادن شعار نوآوری و شکوفایی و با تکیه بر همت و پشتکار کارشناسان واحد تحقیق و توسعه، اقدام به طراحی محصولات تولید خود کرده‌اند و با بهره‌گیری از تجارب و تخصص‌های موجود، در کمترین زمان به طراحی و ساخت تجهیزات تولیدی و آزمایشگاهی مورد نیاز خود کرده است.

"ابراهیم‌ دوست‌زاده" مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده سنسورها و سوئیچ‌ها گفت: ما به صورت اختصاصی با صنایع خودروسازی کشور در زمینه طراحی و ساخت سوئیچ‌ها و سنسورهای خودرو فعالیت می‌کنیم؛ این شرکت در 5 گروه، تولیدات خود را عرضه کرده است که گروه اول سنسورهای حرارتی، گروه دوم سنسورهای جابه‌جایی، گروه سوم سنسورهای فشار، فشار گاز و فشار روغن، گروه چهارم سنسورهای سرعت‌سنج، دور موتورها و دورسنج‌ها و گروه پنجم نیز سیستم‌های هشداردهنده شامل بوق خودرو است که در حال حاضر در تولیدات و سبد محصولات این شرکت قرار گرفته است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد:‌ این مجموعه دانش‌بنیان در سال 1364 تاسیس شد و 10 سال اول فعالیت خود را به صورت اختصاصی در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های اتوماتیک لبه‌تراش عدسی عینک کار می‌کرده است؛ در سال 1374 با توجه به اینکه فاز خودکفایی قطعات خودرو آغاز شده و سرمایه‌گذاری نسبتاً مناسبی نیز در آن زمینه انجام شده بود، مدیران این شرکت به این نتیجه رسیدند که با توجه به مخاطره افتادن بازار فروش دستگاه‌های قبلی،‌ به فیلد جدید ورود کرده و در زمینه جدید طراحی و ساخت سنسورها فعالیت کنیم.

وی ادامه داد:‌ ساخت نخستین قطعه را در سال 1374 آغاز کردیم و در حال حاضر دانش فنی بالغ بر 370 نوع از سوئیچ‌ها و سنسورهای خودرو را در واحد تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان بومی‌سازی کرده‌ایم و هیچ وابستگی برای تولید این قطعات در جایی نداریم و حدود 58 نوع از این قطعات نیز در حال حاضر در حال تولید انبوه هستند.

دوست‌زاده خاطرنشان کرد:‌ تولیدات این شرکت به صورت عمده در صنعت خودروسازی کشور مصرف می‌شود و در قطعات جانبی موتور و قطعات خود موتور نیز استفاده می‌شود و علائم، هشدارها و فرامینی ساخته می‌شوند تا شرایط بهینه‌سازی مصرف سوخت و کارکرد خودرو را در‌پی خواهد داشت.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به ورود این این شرکت به تولید لوازم خانگی، خاطرنشان کرد: بخش دیگری از تولیدات این شرکت دانش‌بنیان با توجه به مشابهت دانش فنی، در زمینه لوازم خانگی بوده است و انشالله در آینده‌ای نه‌چندان دور، کشور را از این زمینه نیز خودکفا خواهیم کرد و ورود مجموعه دانش‌بنیان ما به این حوزه و به تولید قطعات خودرو و به صورت تخصصی در زمینه سنسورها و سوئیچ‌ها باعث شد که ما از واردات چند میلیون دلاری در سال جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: دانش فنی که در این زمینه بعد از چندین دهه نهادینه و بومی‌سازی شده است، هم در اختیار خودروسازان و هم در اختیار صنف لوازم خانگی و تولیدات مربوط به لوازم خانگی قرار گرفته است و هم در اختیار تامین‌کنندگان قرار گرفته است که بتوانند به راحتی بخش‌های مورد نیاز و حساسِ مورد استفاده در تولید سنسورها را برای ما تامین کنند.

دوست‌زاده با اشاره به مزیت‌‌های محصولات دانش‌بنیان این شرکت تصریح کرد:‌ مهم‌ترین مزیت محصولات دانش‌بنیان این شرکت، رقابت کیفی است که ما مطابق آخرین استانداردهای حال حاضر دنیا تولیدات خود را تست می‌کنیم و در آزمایشگاه داخلی و آزمایشگاه‌های همکار و حتی در خارج از کشور، کیفیت محصولات این شرکت دانش‌بنیان اثبات شده است.

وی ادامه داد:‌ موضوع بعدی رقابت قیمتی است که تولیدات این شرکت به لحاظ قیمتی از کاهش 10 درصدی تا 50 درصدی در قیاس با تامین‌کنندگان و رقبای خارجی برخوردار هستند در صورتی که به لحاظ کیفی، استانداردهای حال حاضر دنیا را پاس می‌کند و به راحتی قابل رقابت با تامین‌کنندگان خارجی است؛ یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزیت‌های محصولات دانش‌بنیان ما نیز این است که می‌توانیم مطابق با درخواست مشتری،‌ سنسورهایی را از صفر تا 100 طراحی کنیم و به هیچ وجه به جایی وابستگی نداشته باشیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!