شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۰:۱۱ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
اجماع برای حذف حواله فروش تایر
۱۰:۱۱ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
اجاره خودرو
دبیر انجمن زنجیره ارزش صنعت لاستیک کشور خبر داد:

اجماع برای حذف حواله فروش تایر

دبیر انجمن زنجیره ارزش صنعت لاستیک کشور گفت: روسای سازمان های راهداری و حمل و نقل جاده ای، و حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای حذف حواله فروش تایر به اجماع رسیدند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، عبداله شهریوری، با اعلام این خبر گفت: پس از تایید وزیر راه و شهرسازی دیگر نیازی به صدور حواله و رزرو تایر در سامانه نخواهد بود.

وی اظهار داشت: انجمن زنجیره ارزش تایر به دلیل زیان شبکه فروش از دپوی محصولات قدیمی در انبارها و کاهش میزان خرید این افراد از تایرسازان، از ماه ها قبل رایزنی هایی را برای حذف فروش سامانه ای تایر آغاز کرده بود.

دبیر انجمن زنجیره ارزش صنعت لاستیک کشور ادامه داد: الزام صدور حواله برای فروش تایر موجب شده است بخش عمده ای از تایرها در انبار تایرفروشان دپو شود و علاوه بر گذشتن از تاریخ مصرف تایرها، تایرفروشان در حال از دست دادن سرمایه خود هستند. از سوی دیگر فروش تایرهای ایرانی به بالاترین قیمت در سامانه موجب شد بسیاری از راننده ها تمایلی به خرید از خود نشان ندهند و همین موضوع امکان رقابت را از بازار گرفته است در حالیکه با حذف الزام به صدور حواله، امکان فروش تایرها با قیمت رقابتی به وجود خواهد آمد و بازار از مشکلات و رکود فعلی خارج می شود.

شهریوری با تاکید بر اینکه سامانه فروش تایر برچیده نخواهد شد و تایرسازان مکلف به ثبت تولیدات خود و خریداران تایرها هستند، اضافه کرد: فقط الزام صدور حواله و رزرو تایر حذف می شود تا شبکه فروش بتواند کالا را بدون مشکل در سطح بازار توزیع کند.

وی در پایان زمان اجرای این تصمیم را پس از تایید وزیر راه و شهرسازی اعلام و خاطرنشان کرد: با حذف الزام صدور حواله از سامانه فروش تایر، بخشی از موانع بر سر تولید تایر برچیده خواهد شد.

 

سامانه جامع تجارت

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!