شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۳:۵۴ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
سفارش 1000 کامیون به کامیون‌ سازی مشگین‌ شهر
۱۳:۵۴ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
اجاره خودرو
استاندار اردبیل خبر داد:

سفارش 1000 کامیون به کامیون‌ سازی مشگین‌ شهر

استاندار اردبیل از سفارش تولید یک هزار دستگاه به کارخانه کامیون‌سازی مشگین شهر از سوی دستگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، اکبر بهنامجو روز شنبه در بازدید از این کارخانه بر تسریع شماره‌گذاری خودروهای تولیدی این واحد نوتاسیس تاکید کرد و افزود: تولید خودرو در این واحد بعد از شمارگذاری تسریع شده و این واحد روند توسعه مطلوبی را سپری خواهد کرد.

بهنامجو گفت: این واحد به دلیل تلفیق علم و صنعت ارتباط تنگاتنگی با دانشگاه داشته و در آینده نیروهای تحصیل کرده مرتبط با رشته مربوطه در این واحد جذب می‌شوند.

وی افزود: وجود چنین واحدهای بزرگ صنعتی در استان به جلوگیری از مهاجرت جوانان تحصیل کرده کمک کرده و در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد صنعتی منطقه‌ تاثیر گذار است.

فاز اول کارخانه تولید کامیون حدید مبتکران شهرستان مشگین‌شهر با برند ایرانی چاپار سال 98 در سفر رییس جهموری به استان اردبیل افتتاح شد و روزانه 50 اتاق کامیون در این واحد ساخته می شود.

عملیات اجرایی این واحد تولیدی خودروسازی در سال 86 در زمینی به مساحت 50 هکتار آغاز شد و تولید خودروهای سنگین در سه فاز برای این مجموعه پیش‌بینی شده است.

برای بهره‌برداری فاز اول این طرح عظیم که به صورت کامل توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود 10 هزار میلیارد ریال هزینه شده و برای هزار و 200 نفر امکان اشتغال‌زایی دارد.

اسفند ماه گذشته با همت سرمایه‌گذار این کارخانه و حمایت مجموعه دستگاه‌های متولی میزان تولید انواع قطعات کامیون از 45 درصد به حدود 80 درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر خط ذوب و ریخته‌گری و دستگاه‌های پرس 2 هزار تنی و چهار هزار تنی مخصوص قطعات موتور و بدنه با احداث چهار سالن بزرگ در حال راه‌اندازی می‌باشد.

در سال 98 خط بدنه ، شاسی و اتاق خودرو توسط رئیس‌جمهوری رسما افتتاح شد و با اختصاص ارز موردنیاز و راه‌اندازی خط تولید موتور شاهد جهشی در صنعت خودروسازی سنگین کشور خواهیم بود.

کامیون تولیدی کارخانه حدید مبتکران مشگین‌شهر در تیپ‌های مختلف از جمله کامیون‌های دو محور، سه محور، دو محور کشنده ، کمپرسی و اتاق چوب باری و سه محورهای کشنده سنگین و کمپرسی ، باری خدماتی می‌باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!