دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۱:۲۹ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
خودروهای قاچاق در مناطق آزاد استفاده شود!
۱۱:۲۹ | ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
اجاره خودرو
پیشنهاد رئیس سازمان ملی استاندارد ایران؛

خودروهای قاچاق در مناطق آزاد استفاده شود!

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران پیشنهاد داد تا خودروهایی که حکم قاچاق دارند در مناطق آزاد استفاده شود یا در اختیار سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور قرار گیرند.

به گزارش پرشین خودرو، غلامرضا شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، با بیان این مطلب در خصوص خودروهای لوکسی که غیر استاندارد تشخیص داده شده بود، گفت: خودروهای لوکس در حال حاضر نزد سازمان اموال تملیکی است. و سازمان استاندارد پیشنهادی به دولت داده که اگر این خودروها از اروپا و نه آمریکا وارد شده و الزامات دیگر را داشته باشد ترخیص شوند.

به گفته وی، برخی از این خودروها بالای ۲۵۰۰ سی‌سی بودند که اصلاً امکان صدور مجوز ترحیص برای آنها وجود ندارد چرا که این الزام مصوبه هیات وزیران است. همچنین خودروهای بدون سفارش امکان ترخیص ندارند.

 

غلامرضا شریعتی


شریعتی اضافه کرد: چنانچه عنوان قاچاق به کالایی داده شود، یعنی قوانین کشور را نقض کرده و مسئله استاندارد بعد از آن است. چیزی که دولت به آن پافشاری می کند هم این است که برخی از این خودروها حکم قاچاق داشتند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در پایان با بیان این پیشنهاد که خودروهایی که حکم قاچاق دارند در مناطق آزاد استفاده شود یا در اختیار سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور قرار گیرند، خاطرنشان کرد: به طور کلی استاندارد مشکل ترخیص این خودروها نیست بلکه مشکل تضاد با قوانین است. اما اگر هیئت دولت مصوبه‌ای صادر کند، سازمان ملی استاندارد توانایی و آمادگی انجام ارزیابی و کمک به آنها برای ترخیص خودروها را دارد.
 

 

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!