یكشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۱:۳۶ | ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
تحقق افزایش تولید و تنوع در محصولات سایپا
۱۱:۳۶ | ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اجاره خودرو
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاكید كرد:

تحقق افزایش تولید و تنوع در محصولات سایپا

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گروه خودروسازی سایپا با افزایش و رشد تولید و ایجاد تنوع در محصولات خود توانست گام های بلندتری را نسبت به رقبای داخلی خود بردارد، لذا این امیدواری وجود دارد كه در سال جاری روند توسعه ای و پیشرفت شتاب بیشتری بگیرد.

به گزارش پرشین خودرو، سیداحسان خاندوزی در بازدید از خط تولید خودروی شاهین و فعالیت های علمی و توسعه ای سایپا كه در مركز تحقیقات این گروه انجام می‌شود، خاطرنشان كرد: اتفاقاتی كه در سال های ۹۸ و ۹۹ در گروه خودروسازی سایپا رخ داد بسیار قابل توجه است چرا كه در شرایط تحریم و شیوع ویروس كرونا این مجموعه به افزایش و رشد تولید و متنوع سازی محصولات دست یافت.

وی با بیان اینكه سایپا با پرداخت مطالبات قطعه سازان و عمل به تعهدات توانست زنجیره تولید خودرو را فعال كند، گفت: از دیگر موضوعات مهم كه سایپا آن را محقق كرد كاهش معوقات و بدهی ها بود، در نیمه دوم سال گذشته وضعیت گروه خودروسازی سایپا بهبود یافت و حتی گام های برداشته شده نسبت به رقبای داخلی كم نظیر بود؛ بدین جهت امیدواریم در سال جاری مسیر رشد و توسعه ادامه پیدا كند، تا مردم شاهد پیشرفت مضاعف صنعت خودرو باشند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: اقدامات سایپا در تحقیق و توسعه، طراحی و تولید خودروهای جدید، تحویل خودروهای معوق به مردم و كمك به آرامش بازار بسیار خوب بوده است؛ البته راه طولانی وجود دارد كه مجموعه سایپا برای تحقق آنها بایستی تلاش كند.

 

شاهینوی با بیان اینكه صنعت خودرو برای ادامه رشد نیازمند قوانین مناسب است، تصریح كرد: سیاست‌هایی كه وزارت صمت و نهادهای مكمل چون شورای رقابت در ارتباط با صنعت خودرو اتخاذ می كنند باید به گونه ای باشد كه در حوزه فناوری، پیشرفت های خوبی حاصل شود؛ اگر این امر در سال جاری با جدیت دنبال شود در تولید خودرو موفقیت های بیشتری به دست می آید.

خاندوزی اظهارداشت: اگر تولید خودرو بر اساس فناوری های روز باشد می توان با شرایط بهتری با خودروهای خارجی رقابت كرد و شرایطی را فراهم كرد كه سهم خودروهای ایرانی در بازارهای خارجی افزایش پیدا كند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرورت دارد اتفاقات داخل و بیرون صنعت خودرو به نحوی مدیریت شود كه تمام مجموعه ها دست به دست هم دهند تا این صنعت مسیر رشد و تعالی را طی كند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!