شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۴:۲۶ | ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
اجرای پایلوت نظام مند شدن دلالی از نمایشگاه های خودرو
۱۴:۲۶ | ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

اجرای پایلوت نظام مند شدن دلالی از نمایشگاه های خودرو

نظام مند شدن دلالی و واسطه گری در سطح استان تهران به صورت پایلوت در نمایشگاه‌ها و مراکز خرید و فروش خودرو و میادین میوه و تره بار تهران اجرایی خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران از نظام‌مند شدن دلالی و واسطه گری در تهران خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، علاوه بر ساماندهی و نظام‌مند کردن دلالی و پیشگیری از جرایم و دعاوی ناشی از واسطه گری، قیمت‌ها در حوزه‌های مربوطه نیز تعدیل و منطقی می‌شود.

علی دیزجی، در نشستی تخصصی با سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت شیوه نامه اجرایی ساماندهی و نظام‌مند کردن دلالی را امضاء کرد و مقرر شد این شیوه نامه در سطح استان تهران به صورت پایلوت اجرا شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران در این نشست اظهار کرد: با اجرای این طرح، علاوه بر ساماندهی و نظام‌مند کردن دلالی و پیشگیری از جرایم و دعاوی ناشی از واسطه گری، قیمت‌ها در حوزه‌های مربوطه نیز تعدیل و منطقی می‌شود که این به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است.

 

علی دیزجی


وی خاطرنشان کرد: به رغم این که قانون گذار در طی سالیان گذشته در این خصوص قوانینی را وضع کرده است؛ ولی کماکان، چون دستورالعمل اجرایی جامع و کاملی برای نحوه فعالیت و ساماندهی دلالان (واسطه گران) وجود نداشته، این امر باعث شده که دلالان در کنار متصدیان امر فعالیت کنند و در مواقعی که دعاوی مختلفی (اعم از حقوقی و کیفری) به خاطر فعالیت‌های آنها در جامعه مطرح می‌شود، دلالان فاقد مسئولیت شناخته شوند و متصدیان امر جوابگوی اقدامات انجام شده توسط واسطه گران شوند.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!