شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۴:۳۳ | ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
ادامه تأمین ورق قطعه سازان و خودروسازان بدون اختلال
۱۴:۳۳ | ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
اجاره خودرو
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اطلاعیه داد:

ادامه تأمین ورق قطعه سازان و خودروسازان بدون اختلال

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به عنوان متولی صنایع خودرو خبر داد: با تمهیدات در نظر گرفته شده و هماهنگی معاونت امور صنایع وزارت صمت، فرآیند تأمین ورق های فولادی مورد نیاز قطعه سازان بدون اختلال استمرار می یابد.

به گزارش پرشین خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پی انتشار مطالبی در روزهای اخیر با محتوای نگرانی از تأمین ورق فولادی مورد نیاز سازندگان قطعات خودرو، در اطلاعیه ای اعلام کرد:

با توجه به اینکه طبق شیوه نامه عرضه و تقاضای زنجیره فولاد مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت انواع ورق های فولادی فقط به تولیدکنندگان محصولات مرتبط اختصاص می یابد. لذا در راستای این شیوه نامه وزارت صمت با دعوت از واحدهای تولیدی مصرف کننده فولاد (از جمله خودروسازان و قطعه سازان خودرو) درخواست کرده تا نسبت به ثبت نام یا تکمیل و اصلاح مشخصات در سامانه بهین یاب برای اختصاص سهمیه فولاد و امکان تهیه از بورس کالا اقدام کنند.

در این میان تعداد محدودی از قطعه سازان به دلیل نداشتن پروانه بهره برداری، تفاوت نوع محصول تولیدی با پروانه و جواز فعالیت، نامتناسب بودن نیاز اعلامی با ظرفیت و امکانات تولید و یا عدم شفافیت مالی و نداشتن صورت های مالی حسابرسی شده و مواردی از این دست موفق به تکمیل فرآیند ثبت نام خود در سامانه بهین یاب نشده اند.

چون فروش ورق فولادی از طریق بورس کالا به تولیدکنندگان عضو سامانه بهین یاب انجام می شود، از این رو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت صنایع وزارت صمت طی نشست های متعدد با قطعه سازان و انجمن های فعال توافق لازم برای تأمین ورق فولادی این واحدها را تا رفع مشکلات ثبت نامی ایشان در مدت مورد تفاهم انجام داده است.

لذا هیچ خللی در تأمین ورق فولادی صنایع خودرو ایجاد نخواهد شد و نگرانی در این مورد و اظهارات صورت گرفته قرینه واقعی ندارد.

بدیهی است ایدرو و وزرات صمت در راستای راهبرد سال مبنی بر مانع زدایی و پشتیبانی از تولید در مسیر تأمین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی و قطعه سازان فعال در چارچوب اجرای مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معمول خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!