دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۱:۰۱ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
نرخ تن کیلومتر برای حمل بار جاده ای به روز رسانی شد
۱۱:۰۱ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۰
اجاره خودرو
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری:

نرخ تن کیلومتر برای حمل بار جاده ای به روز رسانی شد

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: نرخ تن کیلومتر برای حمل بار جاده ای از روز گذشته ( 9 اردیبهشت ماه جاری) در سراسر کشور به روز رسانی شد.

به گزارش پرشین خودرو، غلامحسین دغاغله با اعلام این خبر اظهار داشت: بروزرسانی نرخ شاخص تن کیلومتر هرساله به شکل متمرکز انجام می‌شود و محاسبه کرایه‌های حمل بار بر اساس شاخص بروزرسانی شده، خواهد بود.

وی که در جلسه بررسی چگونگی حمل کالای اساسی، و بروز رسانی نرخ کرایه حمل و نقل و مشکلات اصناف در پایانه بار بندر امام خمینی (ره) سخن می گفت، افزود: پیش از این لاستیک بر اساس پیمایش و با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار رانندگان قرار می‌گرفت که با توجه به پایان عرضه لاستیک با این نرخ و عرضه آن به‌صورت نیمایی، این موضوع در بروزرسانی تن کیلومتر لحاظ شد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این‌که نرخ بروزرسانی شده تن کیلومتر در خوزستان نیز عملیاتی شد، گفت: در این جلسه برخی مشکلات ایجاد شده در بارگیری در بندر امام خمینی (ره) مطرح شد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با کمک مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان مرتفع خواهند شد.

دغاغله با اشاره به بررسی موضوعات مربوط به روغن موتور، سوخت، لاستیک و بیمه رانندگان در کارگروه هفتگی پایش که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌شود، افزود: در خصوص روغن موتور به دستور وزیر راه و شهرسازی جلساتی با شرکت‌های تولید کننده برگزار و مقرر شد بر اساس اعلام تشکل‌های صنفی کشور، در پایانه‌های بزرگ روغن به‌صورت مستقیم بین رانندگان توزیع شود تا شاهد حذف دلال‌ها باشیم.

وی ادامه داد: در برخی استان‌ها از جمله خوزستان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و چند استان دیگر، علاوه بر جابه‌جایی کالا همزمان شاهد برداشت محصولات کشاورزی هستیم.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: در استان خوزستان حمل کالای اساسی با برداشت داخلی محصول گندم، چغندرقند، کلزا و تره بار همراه شده است که لزوم مدیریت ویژه‌ای را می‌طلبد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!