شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۰۹:۳۶ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
پوست اندازی صنعت خودرو
۰۹:۳۶ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
اجاره خودرو
/یادداشت/

پوست اندازی صنعت خودرو

یكی از موضوعاتی كه نشان از پوست اندازی صنعت خــودرو و بــه خصوص گروه خودروسازی سایپا دارد، كنار گذاشتن خودروهای قدیمی و رونمایی از خودروهای جدید همراه با تكنولوژی روز است.

به گزارش پرشین خودرو، صنعت خودرو در حال پوست اندازی است، طی سالهای متمادی تیراژ خودرو تنها گزینه ای بود كه مدیران خودروسازی دنبال می كردند؛ اما اكنون شرایط تغییر كرده است و دیگر میزان تولید نشان از موفقیت یك شركت خودروسازی نیست.

مدیران خودروسازی برای آنكه برند خود را حفظ كنند، به فكر تولید خودروهای جدید و متنوع سازی سبد محصولات خود هستند.

گروه خودروسازی سایپا هم از این جریان جدا نیست و بیشتر از دو سال است كه برای تنوع بخشیدن به محصولات و در نظر گرفتن سلایق مردم، علاوه بر خروج خودروهای قدیمی از خط تولید، محصولات جدیدی را روانه بازار کرده یا در دست تولید دارد.

بر این اساس از سال گذشته شاهد تولد خودروهای جدیدی بودیم كه با تکیه بر توان و تخصص متخصصان و مهندسان ایرانی طراحی شده است.

 

پوست اندازی صنعت خودرو


حال این امر قرار است بسط و گسترش بیشتری پیدا كند و خودروسازان با همكاری یكدیگر در مسیر توسعه و تولید خودروهایی بروند تا دیگر در بازار خودرو، شاهد خودروهای تكراری نباشیم.

یكی از موضوعاتی كه نشان از پوست اندازی صنعت خودرو و بــه خصوص گروه خودروسازی سایپا دارد، كنار گذاشتن خودروهای قدیمی و رونمایی از خودروهای جدید همراه با تكنولوژی روز است.

نمونه بارز این اتفاق كنار گذاشتن خودروی پراید بود كه سایپا در راستای تحول در تولید خود، تصمیم گرفت با این خودرو خداحافظی و به جای آن خودروهایی را طراحی و تولید كند كه از نظر ظاهری، آلایندگی و موضوعات در بازارهای داخلی و حتی بین المللی حرف برای گفتن داشته باشد.

وقتی صنعت خودرو به دوران پوست اندازی می رسد به طور قطع بیش از گذشته نیاز به حمایت سیاستگذاران و مردم دارد تا بتواند در ریل درست هدف گذاری و برنامه ریزی، قرار گیرد. بدین جهت با ورود محصولات جدید چون شــاهین، اطلس، آریا و محصولاتــی كه به زودی از آنها رونمایی خواهد شد می توان روزهای طلایی را برای صنعت خودروی كشور به ارمغان آورد.

از این رو شركت های خودروسازی با علم به اینكه چه مسئولیت بزرگی در قبال مردم دارند، تمام تلاش خود را خواهند كرد تا بتوانند در مسیر تحول و پیشرفت صنعت خودرو، موضوع متنوع سازی محصولات را با جدیت دنبال و خودروهایی را وارد بازار كنند كه بتواند تمام سلایق مردم را پوشش دهد.

خودروسازان برای عبور موفقیت آمیز از این مسیر چشم به كمك نخبگان، دانشگاهیان و قطعه سازان بسته اند. بخش هایی كه می توانند به عنوان بازوی قدرتمند صنعت خودرو باشند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!