یكشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۲۶ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
 افت ۱۵درصدی نرخ خودروهای خارجی
۱۲:۲۶ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
اجاره خودرو

افت ۱۵درصدی نرخ خودروهای خارجی

بررسی‌ها از بازار خودروی تهران حاکی است در هفته گذشته با ریزش قیمت دلار به کانال ۲۱ هزار تومانی و در روز جاری به کانال ۲۰ هزار تومانی، خودروهای خارجی افت‌ قیمت‌های ۱۰ تا ۱۵ درصدی را تجربه کرده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، اخبار مثبت دریافتی از توافق‌های سیاسی و قوت گرفتن لغو تحریم‌ها و جو روانی ایجاد شده در پی ریزش پی در پی نرخ ارز، کاهش شدید قیمت‌ها را در روز جاری در بازار خودروهای خارجی رقم زد.

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (چهارشنبه) در مقایسه با روز کاری گذشته با 784 تومان کاهش به رقم 20 هزار و 947 تومان رسید.

به گفته کارشناسان و فعالان بازار، امروز شاهد افت 10 تا 15 درصدی قیمت‌ها در مقایسه با اواخر اسفندماه 99 هستیم، به‌طوری که به عنوان مثال تیگوان، خودروی شاسی‌بلند فولوکس واگن که در آخرین ماه پارسال تا 2 میلیارد و 450 میلیون تومان قیمت خورده بود امروز با 300 میلیون تومان کاهش در 2 میلیارد و 150 میلیون تومان نیز خریدار ندارد.

 

بازار خودروهمچنین سیتروئن سی3 که در اسفند ماه به 780 میلیون تومان رسیده بود، امروز در 680 میلیون تومان نیز بی‌مشتری مانده است.

به اعتقاد کارشناسان، در صورت تداوم این روند به‌ویژه ثابت ماندن نرخ دلار در کانال 20 هزار تومانی، ریزش بیش از پیش قیمت‌ها اجتناب‌ناپذیر است و به همین دلیل هیچ کس در این روزها برای خرید اقدام نمی‌کند.

با توجه به تعطیلی بازار و نمایشگاه‌های خودرو، بررسی خبرنگار از سایت‌های خودرویی و فضای مجازی حاکی از ثبات نسبی در بازار خودروهای داخلی است.

هرچند کاهش قیمت‌ها در این بازار نیز انتظار می‌رفت اما اقدام شورای رقابت در گران کردن بیش از هشت درصدی برخی خودروهای ایران‌خودرو و سایپا، تاکنون تاثیری بر قیمت‌ها مشاهده نشده است.

امروز هر دستگاه سمند ال.ایکس حدود 185 میلیون تومان، پژو پارس ساده 220 میلیون تومان، پژو 206 صندوق‌دار 247 میلیون تومان، تیبا 2 پلاس 148 میلیون تومان، پژو 207 دنده‌ای 290 میلیون تومان، دنا معمولی 253 میلیون تومان، همچنینی در دسته مونتاژی‌ها چانگان 458 میلیون تومان و جک اس5 نزدیک به 635 میلیون تومان قیمت خوردند.

هرچند باید گفت با توجه به بسته بودن بازار و نمایشگاه‌ها ناشی از کرونا و انجام نشدن خرید و فروش‌ها، این قیمت‌ها نیز قابل اعتنا نیست.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!