یكشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۳۲ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
بیکاری ۶۰ درصد از رانندگان ناوگان مسافربری با شیوع کرونا
۱۵:۳۲ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
اجاره خودرو
رییس اتحادیه مسافربری استان تهران خبر داد:

بیکاری ۶۰ درصد از رانندگان ناوگان مسافربری با شیوع کرونا

رییس اتحادیه مسافربری استان تهران گفت: باشیوع کرونا از مجموع ۱۰ هزار راننده ناوگان مسافربری ۶۰ درصد به طورکامل بیکار شده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، «علی انصافی» اظهارداشت: صنف مسافربری از جمله صنوف آسیب دیده در شرایط کرونا بوده است، به طوری که با تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و تورهای مسافرتی، فعالیت بسیاری از رانندگان و دارندگان وسایل نقلیه مسافربری که عضو این اتحادیه بوده‎‌اند، تعطیل شد.

وی ادامه داد: فقط 40 درصد از رانندگان ما همچنان فعال هستند و 60 درصد بیکار شده اند. از 120 شرکت زیر مجموعه اتحادیه شب عید یکی از شرکت‌ها مجبور به تعطیلی و انحلال شد.

انصافی همچنین گفت: تا کنون از 10 هزار راننده تحت پوشش اتحادیه، بیش از 2هزار نفر از رانندگان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از 200 نفر نیز جان خود را ازدست داده‌اند. فقط در یک ماه گذشته در شرکت مسافربری ما، 3 نفر از کرونا فوت کردند.

 

تاکسیوی افزود: شرایط کار و معیشت رانندگان ما بسیار سخت است، حتی رانندگان سرویس‌های بیمارستان‌ها هم در اولویت نخست دریافت واکسن کرونا قرار نگرفته‌اند و همه رانندگان در اولویت سوم هستند.

رییس اتحادیه مسافربری تهران تصریح کرد: بهتر بود که در کنار تسهیلات حمایتی یا حتی به جای آن، بخشودگی مالیاتی و پرداخت بیمه رانندگان و تسهیل در تهیه لاستیک و لوازم جانبی مورد توجه قرار می‌گرفت.

انصافی ادامه داد: نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و برون شهری بیش از پنج سال است که متوقف شده، کارخانجات تولیدکننده انواع اتوبوس، مینی بوس و ون، تولیدشان به صفر نزدیک است و واردات هم انجام نشده است.

وی افزود: دربازار قطعات موردنیاز و روغن و وسایل جانبی اصل به آسانی پیدا نمی‌شود و برخی از فروشندگان نیز اجناس غیراصل را با قیمت اجناس اصل می‌فروشند.

رییس اتحادیه مسافربری استان تهران گفت: در جهت جلوگیری از دخالت دلالان و واسطه‌ها که نتیجه ای جز گرانی ندارد، دولت توزیع لاستیک، روغن و اقلام استهلاکی را از طریق اتحادیه انجام دهد این تنها راهکار جهت قطع دست واسطه ها و سوداگران است.

وی ادامه داد: قطع کردن دست دلالان و رفع تبعیض مهمترین خواسته ما از دولت است تا در این شرایط سخت اقتصادی، امکان ادامه فعالیت این قشر فراهم شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!