یكشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۴۶ | ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
انعقاد قرارداد ساخت 630 واگن مترو با چین
۱۳:۴۶ | ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
اجاره خودرو
شهردار تهران خبر داد:

انعقاد قرارداد ساخت 630 واگن مترو با چین

قرارداد ساخت 630 واگن مترو با چین منعقد شده است.

به گزارش پرشین خودرو، پیروز حناچی شهردار تهران، با اعلام این خبر گفت: در تلاش هستیم 400 واگن را نیز با حداکثر توان ساخت داخل به سرانجام برسانیم.

وی که در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث نخستین قطعه از خط 10 مترو سخن می گفت، اظهار داشت: در دنیا حمل و نقل ریلی دو نقش را بر عهده دارد یا اتصال ها در مناطق توسعه یافته را بهبود می بخشد و یا مکان هایی را واجد سرمایه گذاری می کند. ما در ادامه خط سه در جنوب شهر این هدف را دنبال می کردیم.

شهردار تهران با تاکید بر اتصال شهرهای اقماری تهران به مترو گفت: به هشتگرد وصل شدیم پرند را در دستور کار داریم و ایستگاه فرودگاه امام به زودی به پرند متصل خواهد شد و این اتفاق مطمئنا بهره وری مترو را بالاتر می برد.

وی ادامه داد: 30 ایستگاه مترو تا انتهای دوره به بهره برداری می رسد و هر ایستگاه بیش از 30 هزار مسافر را به شبکه حمل و نقل ریلی اضافه می کند. البته در توسعه مترو نقطه بحرانی تامین واگن است و الان به اندازه زیرساخت هایمان واگن نداریم و این باید به شکل سریع حل شود.

حناچی با بیان این که کلانشهرها راهی جز توسعه حمل و نقل عمومی برای کاهش آلاینده ها ندارند، افزود: این مشکل برای همه کلانشهرها است اما برخی از آن ها با مدیریت مستمر این مسئله را حل کرده اند و برخی هم با برنامه ریزی حل می کنند. آینده حمل و نقل عمومی تهران به سمت حمل و نقل پاک و برقی پیش خواهد رفت و این هدف شهرداری تهران است.

شهردار تهران درباره واردات اتوبوس های برقی گفت: در تلاش هستیم اولین پارت اتوبوس های برقی را وارد کنیم و یکی از خطوط اصلی بی آر تی با اتوبوس های برقی مجهز خواهد شد و با هماهنگی معاونت علمی و فناوری امیدواریم بتوانیم مشکل خودروهای برقی را حل کنیم.

وی تاکید کرد: 10 درصد آلودگی تهران به موتورها بر می شود و برقی شدن آن ها تحولی در هوای تهران ایجاد خواهد کرد.

حناچی گفت: در این دوره تصویب طرح جامع ریلی تهران را در دستور کار داشتیم این امر از این جهت اهمیت دارد که امکان حرکت های سلیقه ای در آینده را به حداقل می رساند و یک مرجع تصویبی عالی در هماهنگی با بقیه برنامه ها خواهد بود. منابع محدود است و اتصال شبکه حمل و نقل ریلی تهران به اقمار بسیار مهم است.

وی در پایان با اشاره به پروژه های TOD خاطرنشان کرد: اطراف ایستگاه های تازه افتتاح شده نسبت به قبل از افتتاح ایستگاه متفاوت است و باید روی این موضوع سرمایه گذاری کنیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!