یكشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۱۹ | ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
محاکمه ایرباس و ایرفرانس به جرم قتل
۱۵:۱۹ | ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
اجاره خودرو

محاکمه ایرباس و ایرفرانس به جرم قتل

دادگاه تجدیدنظر پاریس اعلام کرد که خطوط هوایی ایرفرانس و شرکت هواپیماسازی ایرباس باید به جرم قتل غیرعمد در سانحه هوایی سال ۲۰۰۹ در اقیانوس اطلس که منجر به کشته شدن ۲۲۸ نفر شد، محاکمه شوند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، دادگاه تجدیدنظر پاریس روز چهارشنبه اعلام کرد که خطوط هوایی ایرفرانس و شرکت هواپیماسازی ایرباس باید به جرم قتل غیرعمد در سانحه هوایی سال 2009 در اقیانوس اطلس که منجر به کشته شدن 228 نفر شد، محاکمه شوند.

این حکم کاملاً‌ برعکس تصمیم سال 2019 مبنی بر تحت تعقیب قرار ندادن این شرکت ها در اثر این حادثه که در آن خلبانان کنترل هواپیمای ایرباس A330 را پس از یخ زدن حسگرهای سرعت از دست داده بودند، می باشد.

خانواده های قربانیان از حکم جدید استقبال کردند اما ایرباس و ایرفرانس اعلام کردند که خواهان لغو آن در دادگاه "کور د کسیشن"، که بالاترین دادگاه تجدیدنظر در فرانسه است، هستند.

ایرباس در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: تصمیم دادگاه که به تازگی اعلام شده است به هیچ وجه نتیجه تحقیقات را منعکس نمی کند.

 

ایرباسسخنگوی ایرفرانس نیز تاکید کرد که در این حادثه تلخ این شرکت هواپیمایی مرتکب هیچ جرمی نشده است.

پرواز AF447 ایرفرانس از ریودوژانیرو به پاریس در اول ژوئن 2009 سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند.

بازرسان فرانسوی پس از تحقیقات متوجه که خدمه این هواپیما اوضاع را به اشتباه مدیریت کرده و با از دست دادن داده های مربوط به سرعت در پی یخ زدن سنسورها و با بالا نگه داشتن دماغ هواپیما باعث ایجاد یک "واماندگی آیرودینامیکی" شده اند.

تصمیم قبلی برای عدم محاکمه این دو شرکت، موجب شکایت خانواده ها و همچنین اتحادیه خلبانان و دادستان ها علیه ایرفرانس شده بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!