جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۳۱ | ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
پذیرش و عرضه خودرو در بورس، غیر کارشناسی است
۱۰:۳۱ | ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
اجاره خودرو
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

پذیرش و عرضه خودرو در بورس، غیر کارشناسی است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار خودرو، الان صحبت از پذیرش و عرضه خودرو در بورس یک حرف غیر کارشناسی و غیر منطقی است.

به گزارش پرشین خودرو، محمد رضا پور ابراهیمی، با بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه باید قیمت گذاری دستوری از اقتصاد کشور حذف شود، اظهار داشت: قیمت گذاری دستوری در هر نوع کالایی اعم از خودرو، فولاد، پتروشیمی و ... به جز ایجاد رانت و فساد در اقتصاد، مزیتی ایجاد نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: چند قیمتی بودن در اقتصاد کشور از اساس فساد آور است و وقتی چند قیمت وجود دارد حرف زدن در خصوص عرضه خودرو در بورس و بازار سرمایه یک حرف بی منطق و غیر کارشناسی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: زمانی می‌توان در خصوص پذیرش کالا در بورس صحبت کرد که مبنا وجود ساز و کار عرضه و تقاضا باشد، اما وقتی ما به واسطه قیمت گذاری دستوری کاملا ساز و کار عرضه و تقاضا را تغییر می‌دهیم و تقاضای کاذب، سفته بازی و سرمایه گذاری ایجاد می‌کنیم، اصلا امکان پذیرش در بورس وجود ندارد.

وی افزود: دستیابی به قیمت تعادلی بر اساس حذف قیمت دستوری و روند قیمت تمام شده شرکت‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد، اما به گونه‌ای که شرکت‌های خودروسازی هم قیمت تمام شده را بالا نبرند و رقابت ایجاد کنند.

پورابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: اینکه از یک طرف بگوییم خودروساز‌ها قیمت تمام شده را کاهش دهند و از طرف دیگر مجبور کنیم در حوزه قیمت گذاری دستوری عمل کنند، به نحوی که بابت فروش هر خودروی تولیدی زیان کنند، امکان پذیر و منطقی نیست.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!