یكشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۲۴ | ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
همکاری ایران خودرو با 650 قطعه سازی داخلی در کشور
۱۰:۲۴ | ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد:

همکاری ایران خودرو با 650 قطعه سازی داخلی در کشور

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ایران خودرو با 650 شرکت قطعه سازی داخلی در سراسر کشور همکاری می کند.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی، با اعلام این خبر از صرفه‌ جویی ارزی بالای ناشی از بومی‌سازی قطعات یک شرکت قطعه سازی در قالب پلتفرم برق و الکترونیک محصولات ایران‌ خودرو خبر داد.

وی که در مراسم افتتاح پروژه‌های یک شرکت قطعه سازی در سبزوار سخن می گفت، افزود: شرکت کابل خودرو در قالب طرح خود اتکایی تا کنون توانسته است پروژه‌های متعدد خودکفایی قطعات خودرویی را محقق کند.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان این‌که طرح‌های مختلفی برای بومی‌سازی قطعات خودرویی در کشور ایجاد شده است، متذکر شد: سیم‌های رشته‌ای که در گذشته از منابع خارجی تامین می‌کردیم، با تفاهم شرکت کابل خودرو سبزوار برای تامین مواد اولیه از استان زنجان، با صرفه‌ جویی بالای ارزی تولید خواهد شد.

مقیمی ادامه داد: نهضت تولید داخل با حمایت‌های وزارت صمت، امکان تولید پیش‌نیاز موتورهای دی سی که یکی از اساسی‌ترین قطعات خودرویی بوده و قطعات شبکه برق خودرویی و الکترونیکی به آن نیازمند است را ایجاد کرده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که خط تولید روتور به عنوان پیش نیاز تولید موتور دی سی شیشه بالابر خودرو ساخت داخل و بومی‌سازی شده است، افزود: ایران‌ خودرو به عنوان قطب اصلی صنعت خودروی کشور در تلاش است تا با افزایش سطح و عمق داخلی سازی و با تکیه بر توان مهندسان کشور، مسیر توسعه را کوتاه کند.

مقیمی گفت: در پلتفرم اختصاصی ایران خودرو، شرکت کابل خودرو سبزوار جایگاه مهمی در خودکفایی برق و الکترونیک خودرو دارد که با حمایت مسوولان استان، نقش مهمی در صرفه جویی ارزی و تولید داخل محصولات ایران‌خودرو ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: تنوع محصولات و افزایش ظرفیت در کنار تقویت بومی‌سازی از اولویت‌های ایران‌ خودرو است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!