سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۰۲ | ۱۴۰۰/۰۳/۱۱
 لیموزین پوتین به تولید انبوه رسید
۱۴:۰۲ | ۱۴۰۰/۰۳/۱۱
اجاره خودرو

لیموزین پوتین به تولید انبوه رسید

خط تولید انبوه «آئوروس» لیموزین ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه طی مراسمی راه اندازی شد.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل از ایرنا، پوتین روز دوشنبه بطور مجازی در مراسم راه اندازی خط تولید انبوه لیموزین آئوروس در منطقه خاص اقتصادی سنات آلابوگا در جمهوری تاتارستان روسیه شرکت کرد.

رئیس جمهوری روسیه در این مراسم گفت: این رویداد مهمی برای صنایع خودروسازی و مجموعه صنایع روسیه است.

وی خاطرنشان کرد: خریداران می توانند در ماه ژوئن (ماه آینده میلادی) نخستین لیموزین ساخت روسیه را خریداری کنند.

پوتین با بیان اینکه اطمینان دارم خودروهایی که در کاذرخانه آئوروس ساخته می شود، متقاضی زیادی خواهد داشت، اظهار کرد: من از این خودرو استفاده می کنم و بارها با آن رانندگی کرده ام.

وی افزود: آئوروس واقعا خودرو خوبی است و با همه استانداردهای جهانی مطابقت می کند.

در طرح تولید آئوروس بیش از 50 شرکت روسی و خارجی شرکت دارند و در سال 2022 تا 80 درصد این طرح بومی خواهد شد.

پس از تولید چندین خودروی آزمایشی آئوروس در یک سال اخیر، انتظار می‌رود 360 خودرو از این مدل در سه ماهه سوم 2021 تولید شود.

ظرفیت تولید این کارخانه طبق برنامه تا 2022 تقریبا 5 برابر شده و به بیش از 1700 خودرو میرسد. این کارخانه بالاخره تا 2024 سالانه بیش از 5200 خودرو تولید خواهد کرد.

وزارت صنعت و بازرگانی روسیه پیش تر اعلام کرده بود که سیستم ربات کارخانه تولید آئوروس امکان کارهای پیچیده فنی را فراهم می‌کند.

به گفته آلکسی بورووکوف، رئیس مرکز مهندسی دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ، نمونه اولیه لیموزین ساخت روسیه خودرویی است 6 تنی با قدرت و قابلیت های ویژه که حدود 800 اسب بخار توان دارد و «از همه مهمتر، امن ترین خودروی جهان است.

پیش تر اعلام شده بود که قیمت یک لیموزین آئوروس حدود 10 میلیون روبل (معادل 140 هزار دلار) است و رئیس جمهوری روسیه به چند نفر از سران کشورهای عربی ازجمله ولیعهد امارات فروش این خودرو را پیشنهاد کرده بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!