یكشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۲۴ | ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
 اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی از فردا
۱۲:۲۴ | ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد:

اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی از فردا

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی شامل ۲۲۶ هزار خودرو از فردا سه شنبه اجرا خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، سردار سید کمال هادیان فر در نشست خبری افزود: این طرح به مدت دو ماه اجرا خواهد شد و پیش بینی می‌کنیم تا ۵۰ درصد امکان ترخیص این خودرو‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: ۶۰ درصد این خودرو‌ها به خاطر تخلف‌های راهوری توقیف شده است و ۴۰ درصد نیز مربوط به حوزه انتظامی است که دستور قضائی دارد و برای ترخیص نیاز به دستور قضائی است.

متوسط زمان توقیف خودرو‌های توفیقی دو و نیم سال است

فرمانده راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ۲۲۶ هزار دیستگاه خودرو در پارکینگ‌ها توقیف شده که متوسط عمر توفیقی آن‌ها دو و نیم سال است.

سردار سید کمال هادیانفر در نشست خبری درباره اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توفیقی (خودرو‌ها) افزود: از فردا این طرح اجرایی خواهد شد و از فردا طرح ویژه آزادسازی و ترخیص خودرو‌های رسوبی پارکنیگ‌های سراسر کشور را که هزار و ۲۱۳ پارکینگ است، اجرایی خواهیم کرد.

 

خودرووی گفت: هم اکنون ۲۲۶ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ‌های توزیع شده و میانگین زمان توقیف خودرو‌ها در این پارکینگ‌ها دو و نیم سال است.

سردار هادیان فر این طرح از فردا اجرایی خواهد شد و به مناسبت یوم الله خرداد به مدت دو ماه این طرح اجرایی خواهد شد. یکهزار و ۲۰۰ دفتر پلیس بعلاوه ۱۰ اجرای این طرح را برعهده دارند و خودرو‌های توقیفی قبل از سال ۹۹ می‌تواند از این طرح ویژه بهره‌مند شود و مشمول این ترخیص خواهد شد.

وی ادامه داد: ۶۰ درصد خودرو‌های توقیفی مربوط به تخلف‌های راهوری تصادفات است و ۴۰ درصد مربوط به حوزه انتظامی اعم از پلیس آگاهی، مواد مخدر و ... است که دستور قضایی دارد و عمده کسانی که در حوزه قضایی خودروی آن‌ها توقیف شده است برای ترخیص حتما نیاز به دستور قضایی دارند.

فرمانده راهور ناجا گفت: همچنین برای ترخیص خودرو‌ها داشتن معاینه فنی الزامی نیست و خودرو‌ها بعد از ترخیص می‌تواند برای دریافت معاینه فنی مراجعه کند.

وی افزود: همچنین خودرو‌هایی که سن فرسودگی آن‌ها زیر ۲۰ سال در خودرو‌های شخصی و زیر ۱۵ سال در خودرو‌های عمومی است، مشمول این طرح نمی‌شود و در بحث ترخیص موتورسیکلت‌ها نیز هنوز طرح ترخیص موتورسیکلت‌ها همچنان ادامه دارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!