یكشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۱۵ | ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آغاز طرح خاموش نشدن چراغ‌های راهنمایی تهران در صورت قطع برق
۱۳:۱۵ | ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اجاره خودرو
مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک خبر داد:

آغاز طرح خاموش نشدن چراغ‌های راهنمایی تهران در صورت قطع برق

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: عملیات اجرایی پروژه تجهیز تقاطع سطح شهر تهران به سیستم تامین انرژی بدون وقفه برای جلوگیری از خاموشی معابر در زمان قطعی برق آغاز شد.

به گزارش پرشین خودرو، از اعلام روز دوشنبه شرکت کنترل ترافیک تهران، کوروش جدی‌ثانی با اعلام این خبر افزود: تقاطع ها از مهمترین گلوگاه‌های ترافیکی در سطح معابر شهری است و حل معضلات و گره‌های ترافیکی آنها با رویکردی منسجم و یکپارچه گامی حیاتی و اساسی در ساماندهی ترافیک شبکه معابر سطح شهر محسوب می شود.

وی یادآورشد: قطعی برق تقاطع ها منجر به گره های ترافیکی در سطح شهر، اختلال در عبور و مرور ناوگان حمل و نقل عمومی، خودرو های امدادی، از بین رفتن ایمنی تردد عابران پیاده و تصادفات جرحی و فوتی می‌شود.

جدی ثانی اظهارداشت: با توجه به پیش رو بودن فصل تابستان و گرمای هوا در سال جاری و نظر به اهمیت بالای عملکرد صحیح چراغ های راهنمایی در عبور و مرور شهری، پروژه تجهیز تقاطعات به سیستم Uninterruptible power supply یا سیستم تامین انرژی بدون وقفه آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون این تجهیزات در 40 تقاطع زماندار با اولویت بالا ظرف مدت یک ماه نصب و راه‌اندازی شده است.

جدی ثانی ادامه داد: با ایجاد مانورهای قطعی برق مجازی صحت و کیفیت عملکرد آنها تست شده است و با توجه به قطعی گسترده برق از تاریخ 28 اردیبهشت امسال، این تقاطع ها پس از قطعی برق شهری، بدون کوچکترین خللی روشن و مشغول به سرویس‌دهی بودند که می‌توان مجدد بر عملکرد صحیح این تجهیزات صحه گذارد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: تقاطع های شهر تجهیزات حساسی دارند و قطعی‌های مکرر برق باعث از بین رفتن عمر این تجهیزات می‌شود.

وی درباره نوع عملکرد سیستم Uninterruptible power supply گفت: این سیستم یک منبع تغذیه الکترونیکی با وظیفه تامین بدون وقفه توان مورد نیاز بار مصرفی است، این سیستم علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف‌کننده می‌ شود و به عنوان منبع توان بدون وقفه با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف‌کننده را تامین می‌کند.

وی اعلام کرد: با توجه به مقتضیات زمانی و نیاز مدیریت شهری برای هر چه بهتر مدیریت کردن جریان ترافیک در زمان‌های خاص و رفع مشکلات و بحران‌های طبیعی و انسان‌ساز نیاز است که راه‌حل‌های جامع و کاربردی ارایه شود که در این خصوص، فاز نخست این پروژه تجهیز ١٣۰ تقاطع در دست اقدام است و در فاز دوم نیز ١٣۰ تقاطع دیگر شهر به این سیستم مجهز می‌شود.

وی درباره بازه زمانی به ثمر نشستن این طرح توضیحی نداد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!