جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۲۲ | ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
 سرقت اطلاعات مشتریان آئودی و فولکس واگن در آمریکا
۰۹:۲۲ | ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

سرقت اطلاعات مشتریان آئودی و فولکس واگن در آمریکا

شرکت فولکس واگن اعلام کرد که افراد خلافکار توانسته‌اند اطلاعات شخصی ۳.۳ میلیون مشتری فولکس واگن و آئودی را در آمریکا به سرقت ببرند.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت خودرو سازی فولکس واگن آلمان که در عین حال مالک شرکت آئودی هم محسوب می‌شود اعلام کرد که افراد خلافکار توانسته‌اند اطلاعات شخصی 3.3 میلیون مشتری این دو شرکت خودروسازی را در آمریکا و کانادا به سرقت ببرند. اطلاعات به سرقت رفته شامل اطلاعات مربوط به خدمات اجتماعی و کدهای شهروندی افراد بوده که حفظ این اسرار بسیار مهم بوده است.

فولکس واگن طی نامه‌ای به مشتریانش هشدار داده که شخص ثالثی توانسته به اطلاعات شخصی آنها دسترسی پیدا کند. این اطلاعات توسط خلافکاران بین سال‌های 2019 تا 2021 و از یک نمایندگی فروش در آمریکای شمالی به سرقت رفته است. این اطلاعات برای بازاریابی و فروش بین سال‌های 2014 تا 2019 جمع‌آوری شده بود.

 

فولکسفولکس واگن اعلام کرده که با کارشناسان حوزه سایبری و همچنین مقامات قضایی آمریکا در این زمینه ارتباط گرفته و به مشتریانش پیشنهاد داده که آنها را در برابر دزدی اطلاعات شخصی بیمه کند.

این شرکت خودروسازی آلمانی طی بیانیه‌ای گفته که ما درباره مشکلات احتمالی که برای مشتریان به خاطر این سرقت اطلاعات ایجاد خواهد شد متأسف هستیم.

گروه خودروسازی فولکس واگن دومین گروه بزرگ خودروسازی در جهان به شمار می‌رود و در کنار آئودی، مالک شرکت‌های خودروسازی بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، پورشه، سیپ و اسکودا نیز است. شرکت تولید موتورسیکلت‌های دوکاتی به همراه دو شرکت مان و اسکانیا که کامیون تولید می‌کنند نیز متعلق به فولکس واگن هستند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!