سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۳۵ | ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
تشریح فعالیت‌ها و پروژه‌های داخلی سازی شرکت دانش بنیان ایسکرا
۱۲:۳۵ | ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
اجاره خودرو
با حضور معاون فناوری رئیس جمهوری و رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری انجام شد؛

تشریح فعالیت‌ها و پروژه‌های داخلی سازی شرکت دانش بنیان ایسکرا

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در سفر به استان اصفهان از فعالیت ها و 20 پروژه داخلی سازی شرکت دانش بنیان ایسکرا بازدید کرد.

به گزارش پرشین خودرو، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با همراهی علی آقامحمدی رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از مدیران استان اصفهان، صبح امروز دوشنبه 31 خرداد، از شرکت دانش‌بنیان ایسکرا اتوالکتریک ایران در شهرک صنعتی امیرکبیر شهر کاشان بازدید کرد.

در این بازدید، ستاری و آقا محمدی علاوه بر آشنایی با توانمندی ها و فعالیت های پیرامون داخلی سازی قطعات پیشرفته این واحد صنعتی، از رگولاتور مولتی و شفت دینام تولیدی ایسکرا که برای اولین بار در کشور بومی سازی شده است، رونمایی کرد. شرکت ایسکرا با داخلی سازی قطعات و ایجاد فرآیندهای جدید، با تولید سالانه 500 هزار ست دینام و استارت، 75 میلیون دلار کاهش ارزبری داشته است.

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در شرکت دانش بنیان ایسکرا


شرکت قطعه سازی ایسکرا با بیش از 500 نفر نیروی انسانی در شهر کاشان، طراح و تولید کننده انواع دینام خودروهای سواری مختلف و نیز انواع استارت موتورهای احتراقی تا ظرفیت دو لیتر است.

90 درصد از اجزای استارت و دینام داخلی سازی شده که این موضوع همراه با کسب بالاترین کیفیت ها در استانداردهای جهانی است. این شرکت با کسب مجوزهای لازم از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عنوان شرکت دانش بنیان را به خود اختصاص داده و بدین ترتیب تنها شرکت در حوزه تولید استارت و دینام برای خودروهای داخلی شناخته شده است.

در کنار این دستاوردها، از جمله برنامه های آتی می توان به طراحی و ساخت انواع موتورهای DC، مجموعه های مونتاژی وابسته از قبیل شیشه بالابر، برف پاک کن و... و مشارکت در تولید قطعات خودروی برقی در آینده اشاره کرد. پروسه طراحی و داخلی سازی رگولاتور دینام نیزق برای اولین بار در کشور از دوماه پیش آغاز شده و به زودی به تولید می رسد.

تیم تحقیق و توسعه و طراحی فرایند ایسکرا متشکل از 35 نفر فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، تهران، علم و صنعت و سایر دانشگاه های معتبر کشور از مقطع کارشناسی ارشد تا دکترا هستند.

ایسکرا به عنوان یکی از مهمترین تامین کنندگان استارت و دینام خطوط تولید خودروهای داخلی، در سال های فعالیت خود موفق به اخذ گواهینامه های متعددی از جمله استاندارد مدیریت کیفیت IATF16949:2016،ISO9001:2015  و... شده است.

علاوه بر آن ایسکرا دارای تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته مطابق تکنولوژی های نوین می باشد که دارای گواهینامه های استاندارد بین المللی 17025ISO/IEC، آزمایشگاه همکار اداره استاندارد ملی ایران در آزمون های استارت و دینام خودرو و سختی سنجی فلزات و صلاحیت کالیبراسیون ابعادی و فشار است.

ایسکرا سابقه تولیدی 27 ساله استارت و دینام دارد و از آن می توان به عنوان اولین صادر کننده این محصول به خارج از کشور نام برد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!