یكشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۰۰ | ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
جیپ، وطن پرستانه ترین برند در امریکا
۱۶:۰۰ | ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

جیپ، وطن پرستانه ترین برند در امریکا

براساس پژوهش های مؤسسه نظرسنجی «برند کیز» مشخص شد که جیپ وطن پرستانه ترین برند در امریکا است.

به گزارش پرشین خودرو، برندهای رام، دوج و جیپ که اکنون از برندهای استلانتیس(که از ادغام فیات کرایسلر با پژو سیتروئن شکل گرفته) با احساسات وطن پرستانه در آمریکا گره خورده اند.

برند دوج که بیشتر مدل های آن را با عنوان هِلکَت hellcat نامگذاری کرده اند، یا رام با وانت هایی که پرچم این کشور را روی بخش بار خود دارند و به طور خاص برند جیپ به نوعی با حس وطن پرستی شناخته می شوند.

برند کیز (Brand Keys) به طور سالانه پژوهش و نظرسنجی انجام می دهد که اختصاص به صنعت خودرو ندارد و در سایر صنایع از جمله خدمات آنلاین، شبکه های تلویزیونی، ورزش و غیره هم هست.

در آخرین نظرسنجی، برندهای وطن پرستانه امریکا به ترتیب از 1 تا 5 عبارتند از: 1)جیپ؛ 2) ولمارت؛‌ 3) دیسنی؛‌ 4) فورد و آمازون به طور مشترک؛ 5) نیویورک تایمز.

در این نظرسنجی هارلی دیویدسن(معروف ترین برند موتورسیکلت در امریکا) مقام چهاردم، تسلا به طور مشترک با زوم مقام 30 را به دست آورده است.

جالب است که هیچ کمپانی مرتبط با صنعت خودروی دیگری در این لیست به چشم نمی خورد.

در این نظرسنجی، پنج هزار و 804 مصرف کننده بین سنین 16 تا 65 سال شرکت کرده اند.

برند کیز می گوید در این نظرسنجی برای ایجاد تعادل، جنسیت، گرایش های سیاسی مدنظر قرار گرفته اند و 9 ناحیه از مرکز آمار ایالات متحده به شکل متوازن انتخاب شده و یک هزار و 172 برند مختلف در این نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفته اند. از بین این تعداد برند، 50 برند اول به عنوان برندهای وطن پرستانه انتخاب شده اند. اما در مجموع چون برخی از برندها به طور مشترک به یک مقام رسیده اند مثل فورد و آمازون که به مقام چهارم رسیده اند؛ در مجموع 30 رتبه شکل گرفته است.

 1. جیپ
 2. ولمارت
 3. دیسنی
 4. آمازون و فورد
 5. نیویورک تایمز
 6. نتفلیکس و امریکن اکسپرس
 7. لویشتاوس و Coors
 8. فاکس نیوز
 9. کولاکولا،‌ ام اس ان بی سی و هرشلی
 10. واشنگتن پست
 11. دومینوز
 12. اَپل و توییتر
 13. Jack Daniels, Ralph Lauren
 14. Harley Davidson, USAA
 15. Dunkin’, Clorox
 16. Sam Adams, Wrangler
 17. Home Depot, Purell
 18. پپسی
 19. گوگل و Colgate
 20. نایکی و اولد نیوی
 21. AT&T
 22. Gatorade
 23. Kellogg’s
 24. CNN
 25. مک دونالد، Chick-fil-A, KFC
 26. استارباکس و New Balance
 27. MLB, NBA
 28. L.L. Bean, John Deere
 29. Campbell’s, NFL
 30. تسلا و زوم


رابرت پاسیکاف (Robert Passikoff) مدیر عامل برند کیز می گوید: به طور کلی و در فضای برندی، وضعیت دنیا و بازارهای آن، اصول و قواعد اولیه و پایه در وفاداری مشتریان و احساس وطن پرستی آنها را تغییر داده اند. با این حال در سال های اخیر بالا و پایین رفتن برندها در رتبه بندی سالانه در مقایسه تغییرات متوسطی داشته است.

با این که به گفته مدیر عامل برند کیز، تغییراتی در وفاداری مصرف کنندگان و وطن پرستی مشتریان هر ساله اتفاق می افتد و تغییراتی در لیست ایجاد می شود اما از سال 2003 تا به حال، برند جیپ هموارد در صدر این جدول باقی مانده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!