جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۵۲ | ۱۴۰۰/۰۴/۰۷
تشكیل اتاق داوری و حل اختلاف احتمالی با مشتریان در سایپا
۱۱:۵۲ | ۱۴۰۰/۰۴/۰۷
اجاره خودرو
تفاهم و توافق با مشتریان معترض، جایگزین رسیدگی قضائی می شود؛

تشكیل اتاق داوری و حل اختلاف احتمالی با مشتریان در سایپا

با امضای موافقت نامه داوری بین گروه خودروسازی سایپا و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری كل استان تهران، اتاق داوری و حل اختلاف برای رسیدگی به دعاوی و اعتراض احتمالی تشكیل شد تا تفاهم و توافق با مشتریان جایگزین رسیدگی های قضائی شود.

به گزارش پرشین خودرو، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری كل استان تهران پس از بازدید خط تولید خودرو شاهین و امضای توافق نامه همكاری با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، اظهار كرد: امروز بازدید خوبی از خط تولید محصول جدید گروه خودروسازی سایپا داشتیم كه تولید و عرضه این محصول به روز و استاندارد در كنار خروج پراید از خط تولید در شرایط تحریم می تواند از جمله مهمترین سرفصل های عملكردی سایپا در دو سال گذشته باشد.

علی دیزجی در ادامه به امضای موافقت نامه همكاری با سایپا نیز اشاره كرد و افزود: در سند تحول قضائی كه به تائید مقام معظم رهبری نیز رسیده، لازم بود به دستگاه هایی كه فراوانی پرونده دارند رسیدگی شود كه از جمله این دستگاه ها خودروسازان داخلی هستند.

وی ادامه داد: در سند تحول راهكارهای مختلفی برای تحقق این هدف درنظر گرفته شده است كه با توجه به نوع اختلاف ها و دعاوی مطرح شده در اكثر این پرونده ها، تصمیم گرفته شد از منظر پیشگیری وارد شویم و مساله را كنترل كنیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران افزود: شاخص دیگری كه در سند تحول قضائی مورد اشاره قرار گرفته، رسیدگی های جایگزین است كه از طریق اتاق های داوری و حل اختلاف انجام می شود.

وی با اشاره به اینكه بسیاری از دعاوی و اختلافاتی كه به مراجع قضائی كشیده می شود، موضوعاتی است كه با تفاهم و مذاكره شركت و مشتری قابل رفع است، ادامه داد: براساس همین موضوعات و پیگیری و همراهی هایی كه از سوی گروه خودروسازی سایپا صورت گرفت، تفاهم نامه امروز امضا شد و امیدواریم این اقدام به كاهش قابل توجه پرونده های این حوزه در سال 1400 منجر شود.

حمایت های قوه قضائیه از تولید به نتیجه رسیده است

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز پس از امضای این تفاهم نامه با اشاره به دومین دیدار مدیران ارشد این گروه خودروسازی با مدیران دستگاه قضا در هفته قوه قضائیه اظهار كرد: خوشبختانه طی سال های اخیر با حضور حجه الاسلام و المسلمین رئیسی، قوه قضائیه در حمایت از تولیدكنندگان همت و تلاش همه جانبه ای را به كار بستند و این حمایت ها امروز به منصه ظهور رسیده است.

سیدجواد سلیمانی با بیان اینكه نتیجه توجه و حمایت قوه قضائیه در دو سال اخیر از صنعت كشور امروز منشا خیر برای تولیدكنندگان شده است، افزود: امیدواریم با ادامه این روند، در آینده ای بسیار نزدیك مانع زدائی و پشتیبانی كامل از تولید كشور محقق شود تا شاهد جهش بیشتر تولید و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در كشور باشیم.

تولید شاهین و حذف پراید دو اقدام جهادی سایپا در شرایط تحریم

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز پس از بازدید خط تولید محصول شاهین در گفت وگو با خبرنگار سایپانیوز، طراحی، تولید و عرضه خودرو ایمن و به روز شاهین سایپا را موفقیتی توصیف كرد كه از تلاش، تعهد و تخصص كاركنان و مدیران سایپا در شرایط تحریم به دست آمده است.

رضا مسعودی‌فر در ادامه به خروج خودرو پراید از خط تولید سایپا در سال گذشته نیز اشاره كرد و گفت: این خودرو هم به لحاظ اطمینان در برابر سارقان و هم از نظر ایمنی در سوانح رانندگی، بخش زیادی از ورودی پرونده های دستگاه قضا را تشكیل می داد و با توجه به سهم قابل توجه آن از تیراژ تولید و درآمدهای گروه خودروسازی سایپا، حذف از سبد محصولات و توقف تولید آن یك اقدام جهادی بود كه توسط مهندس سلیمانی اجرا شد.

گفتنی است براساس موافقت نامه همكاری بین گروه خودروسازی سایپا و دادگستری كل استان تهران، با ایجاد یك اتاق داوری و حل اختلاف در سایپا، برخی از دعاوی و اعتراض های احتمالی مشتریان در حوزه قراردادهای فروش خودرو و قطعات با تفاهم و توافق شركت و مشتری حل و فصل و از ایجاد پرونده های قضائی جلوگیری می شود.

ایجاد این اتاق داوری در راستای كاهش مراجعه مردم به مراجع قضائی و تسریع در حل و فصل اختلافات براساس ماده 116 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه صورت گرفته است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!