یكشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۲۳ | ۱۴۰۰/۰۴/۱۲
4 پیشنهاد گمرک برای ترخیص کامیون های دپویی
۰۹:۲۳ | ۱۴۰۰/۰۴/۱۲
اجاره خودرو
به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام شد:

4 پیشنهاد گمرک برای ترخیص کامیون های دپویی

گمرک جمهوری اسلامی ایران چهار پیشنهاد برای رفع مشکل کامیون‌ های دپو شده و واردات کامیون، به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک، با اعلام این خبر گفت: در نامه ای به مدیر نوسازی، توسعه و برنامه‌ ریزی ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای پیشنهاد شد که با توجه به اینکه در زمان شماره‌گذاری ظرفیت کامیون‌های وارداتی مشخص می‌شود و در آن زمان، در شناسنامه مالکیت و کارت خودرو، ظرفیت توسط ناجا درج می‌گردد برای جلوگیری از تجمع و انباشت کامیون‌ها، اول کامیون‌ها ترخیص شود و بعد در زمان شماره‌گذاری مشخصاتشان بررسی شود.

پیشنهادات گمرک به شرح زیر به سازمان راهداری اعلام شده است:

۱-شماره‌ شاسی کامیون‌ های اسقاطی پس از ترخیص و قبل از شماره‌گذاری به ناجا اعلام شود.

۲-در صورت بروز هرگونه مغایرت در تایپ موتور یا سایر مشخصات، در صورت صدور مجوز‌های قانونی، با رعایت سال ساخت و بخشنامه‌های ابلاغی، ضمن درج مشخصات صحیح موتور و... در سوابق گمرک، بدون استعلام مجدد، نسبت به ترخیص کالا اقدام گردد تا مراتب در زمان شماره‌گذاری ملحوظ نظر قرار گیرد.

۳- یکی از مواردی که باعث ترخیص نشدن کامیون‌های وارداتی از گمرکات گردیده تأخیر در صدور و ارسال کد رهگیری بانک می‌باشد که در این خصوص نیز پیشنهاد می‌گردد در صورت تأیید و پذیرش موضوع توسط آن وزارتخانه، نسبت به ترخیص فوری کامیون‌ها اقدام و ارائه کد رهگیری بانک به زمان شماره‌گذاری کامیون‌ها موکول شود.

۴- با توجه به احتمال وجود ایرادات جزئی در حین تشریفات گمرکی، گمرک آمادگی دارد تا پذیرای حضور نمایندگان آن سازمان در گمرکات اجرایی برای رفع مشکلات احتمالی موجود باشند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!