دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۰۹ | ۱۴۰۰/۰۴/۲۳
 ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و گازوئیلی در انگلیس از سال ۲۰۴۰
۱۴:۰۹ | ۱۴۰۰/۰۴/۲۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و گازوئیلی در انگلیس از سال ۲۰۴۰

دولت انگلیس ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و گازوئیلی را با ۱۰ سال تأخیر به سال ۲۰۴۰ موکول کرد.

به گزارش پرشین خودرو، خبرگزاری رویترز امروز نوشت که لندن در نظر دارد که از سال 2040 فروش خودروهای نو بنزینی و کامیون‌های گازوئیل سوز را ممنوع کند تا در سال 2050 به اهداف خود در زمینهٔ به صفر رساندن آلاینده‌ها در تمامی اشکال حمل‌ونقل دست یابد.

به گفته دولت، فروش کامیونت از سال 2035 و کامیون‌های 26 تن به بالا از سال 2040 ممنوع خواهد شد. دولت بوریس جانسون همچنین به دنبال آن است که تا سال 2050 شبکه راه‌آهن و تا سال 2040 حمل‌ونقل هوایی داخلی را عاری از آلاینده‌ها سازد.

انگلیس پیشتر وعده داده بود که از سال 2030 فروش خودروهای نو بنزینی و گازوئیلی را ممنوع می‌کند.

 

بازار خودرونخست‌وزیر انگلیس سال گذشته برنامه ده ماده‌ای خود تحت عنوان «انقلاب صنعتی سبز» را رونمایی کرد. یکی از اهداف او برای طرح برنامه بلندپروازانه ده ماده‌ای خود، ایجاد 250 هزار شغل در کشور عنوان شده است.

جانسون با انتشار طرح مذکور اعلام کرد که این برنامه با دربر گرفتن موضوعاتی همچون انرژی پاک، حمل‌ونقل، محیط‌زیست و طبیعت و فن‌آوری‌های نوین، به انگلیس اجازه می‌دهد تا سهم خود را در چشم‌انداز تغییرات آب و هوایی تا سال 2050، به ویژه در ارتباط با اجلاس بین‌المللی اقلیمی سازمان ملل متحد به پیش ببرد.

حمایت از مراکز تولید خودرو در انگلیس از جمله در مناطق میدلندز غربی، شمال شرقی و شمال ولز برای تسریع در تغییر مسیر به ‌سوی خودروهای برقی و هدایت زیرساخت‌های ملی کشور جهت حمایت از تولید خودروی برقی. یافتن روش‌های ایجاد جذابیت بیشتر برای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی و انجام سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل عمومی با آلایندگی صفر و حمایت از صنایع برای تبدیل شدن به کربن صفر، از طریق پروژه‌های تحقیقاتی هواپیماها و کشتی‌های با آلایندگی صفر از جمله اهداف این طرح به شمار می‌روند.منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!