جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۰۰ | ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
بیش از ۷۰۰ تاکسیران به دلیل کرونا فوت شدند
۰۹:۰۰ | ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
اجاره خودرو
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور:

بیش از ۷۰۰ تاکسیران به دلیل کرونا فوت شدند

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور گفت: متاسفانه و تاکنون بیش از ۷۰۰ راننده تاکسی به دلیل ابتلا به کرونا فوت شده اند.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی، با اعلام این خبر اظهار داشت: از شروع شیوع ویروس کرونا تا کنون بالغ بر ۱۰هزار نفر از رانندگان تاکسی به این ویروس مبتلا شده‌ اند.

وی تصریح کرد: براساس اعلام وزارت بهداشت، سهم حمل و نقل عمومی در انتقال و توسعه چرخه کرونا ویروس بیش از ۲۶ درصد می باشد، از این رو ستاد ملی مبارزه با کرونا رانندگی حمل و نقل عمومی را از مشاغل در معرض خطر ابتلا به این ویروس شناسایی کرد و ضمن اعمال محدودیت‌هایی در این حوزه از جمله کاهش تعداد مسافر و جداسازی کابین راننده، الزاماتی همچون استفاده مستمر از لوازم ایمنی و ضدعفونی مکرر ناوگان را نیز تصویب و ابلاغ کرده است.

ضامنی افزود: به رغم رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در این بخش، به علت تماس مستمر رانندگان با مسافرین، شاهد افزایش ابتلای فعالین این عرصه به کرونا و متاسفانه فوت روبه رشد شماری از رانندگان مبتلا هستیم.

وی تاکید کرد: با تاکید بر حساسیت و ضرورت ارائه خدمات توسط ناوگان تاکسیرانی در کشور و با هدف قطع زنجیره کرونا، بدنبال پیگیری‌های صورت گرفته، رانندگان فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی بر اساس اعلام وزارت بهداشت در اولویت سوم دریافت واکسن کرونا قرار گرفته‌اند، ولیکن با توجه به روند صعودی ابتلای رانندگان در موج پنجم کرونا و همچنین موافقت ریاست جمهور با آغاز واکسیناسیون رانندگان این حوزه، در خواست ما از وزارت بهداشت و ستاد مقابله با بیماری کرونا، تسریع در اجرای طرح واکسیناسیون رانندگان از اوائل مردادماه می‌باشد.


منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!