یكشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۱۸ | ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
با تصویب هیات دولت، تخفیف بیمه به راننده تعلق می گیرد
۱۰:۱۸ | ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
اجاره خودرو
رئیس کل بیمه مرکزی:

با تصویب هیات دولت، تخفیف بیمه به راننده تعلق می گیرد

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: آیین نامه مربوط به راننده محوری با همکاری نیروی انتظامی تهیه و در صورت تصویب هیات دولت ابلاغ می‌ شود که براساس آن تخفیف بیمه به راننده تعلق می‌ گیرد.

به گزارش پرشین خودرو، غلامرضا سلیمانی، با اعلام این خبر، با بیان اینکه در حال تبادل داده‌ها در زمینه آیین نامه راننده محوری با نیروی انتظامی هستیم، اظهار داشت: براساس این آیین نامه اگر صاحب خودرو وسیله نقلیه اش را بفروشد تخفیف بیمه برای او محفوظ می‌ماند یا می‌تواند آن را به خانواده درجه یک خود انتقال دهد، اما این تخفیف بیمه قابل انتقال به خریدار خودرو نیست.

وی افزود: راننده حتی اگر مدت طولانی خودرو نداشته باشد تخفیف بیمه برای او معتبر می‌ماند.

سلیمانی درباره پرداخت حق بیمه براساس خودرو متعارف در شرکت‌های بیمه نیز تصریح کرد: حدود دو سال است به این مسئله پرداخته ایم و با مساعدت دولت اصلاح این قانون را به مجلس شورای اسلامی فرستاده ایم که در کمیسیون اقتصادی تصویب و برای ارسال به صحن علنی آماده شده است.
 

تخفیف بیمه به راننده، بیمه شخص ثالث

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: براساس این مصوبه شرکت‌های بیمه باید تا سقف تعهد پرداخت کنند و تعریف خودرو متعارف و نامتعارف در پرداخت‌ها کنار گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: مسئله خودرو متعارف موجب نارضایتی و فرار بیمه‌ای شده است.

سلیمانی متذکر شد: از 82 هزار میلیارد تومان درآمد بیمه‌ای در سال گذشته 25 هزار میلیارد تومان مربوط به بیمه شخص ثالث، 15.5 درصد مربوط به بیمه درمان تکمیلی و 15 درصد مربوط به بیمه زندگی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیمه شخص ثالث قانونی و اجباری است، اما در بیمه‌های دیگر مانند بیمه درمان تکمیلی و زندگی در آمد بیمه‌ها افزایش یافته است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!