یكشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۳۶ | ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
 آغاز واکسیناسیون رانندگان اتوبوسرانی از هفته آینده
۱۴:۳۶ | ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
اجاره خودرو
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خبر داد:

آغاز واکسیناسیون رانندگان اتوبوسرانی از هفته آینده

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از آغاز فرایند واکسیناسیون رانندگان این شرکت از هفته آینده خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایلنا، "محمود ترفع" مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران درباره جزئیات توقف فعالیت 800 اتوبوس گازسوز شرکت واحد به دلیل مشکلات تامین مخزن گفت: طول عمر مفید مخازن گازِ اتوبوس های گاز سوز 15 سال است که این عمر مفید سپری شده است و وقتی این مخازن منقضی می شوند، آنها را متوقف می کنیم چرا که احتمال انفجار وجود دارد.

او ادامه داد: در نتیجه با رسیدن به تاریخ انقضا، اتوبوس را متوقف می کنیم و به همین دلیل تاکنون حدود 800 دستگاه اتوبوس متوقف شده اند.

ترفع با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون پیگیر تهیه مخازن گاز اتوبوس ها بوده ایم، گفت: اما دو مشکل وجود دارد؛ کپسول های گاز 4 نوع مختلف دارند که کپسول های نوع یک و دو بر روی اتوبوس های شرکت واحد نصب می شوند و عموم این مخازن گاز به کشور وارد شده اند که استاندارد لازم را داشتند.

 

اتوبوسمدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی افزود: اکنون ما تولیدکننده مخزن گاز را داریم، اما استاندارد مخزن نوع دو در کشور تدوین نشده است و مخازنی که تولید می شوند، نمی توانند استاندارد لازم را دریافت کنند؛ یا باید استاندادر مخزن نوع دو تدوین شود و یا اینکه از مخزن نوع یک که استاندارد دارد، استفاده کرد، اما به این دلیل که روی اتوبوس ها مخزن نوع دو نصب بوده و تایپ اپروال اتوبوس ها با مخزن نوع دو اخذ شده نمی توان از نوع یک استفاده کرد. اگر به ما اجازه بدهند، می توانیم مخزن نوع یک را نصب کنیم.

او با بیان اینکه موسسه ملی استاندارد باید نسبت به تدوین استاندارد اقدام کند، گفت: تدوین استاندارد با شرکت استاندارد است و برای اجازه نصب مخزن نوع یک، هماهنگی بین وزارت صمت و موسسه استاندارد نیاز است.

او با اشاره به تاثیر این کمبود بر شبکه اتوبوسرانی پایتخت گفت: کمبود اتوبوس در خطوط به دلیل خروج این تعداد اتوبوس از خط است و هر کدام از این اتوبوس ها حداقل در طول روز تا 600 مسافر جابجا می کردند. هر کدام از این اتوبوس ها که از رده کار کردن خارج شوند، باعث می شود تا به دیگر اتوبوس ها فشار آید و تجمع و تراکم جمعیتی بیشتری را در سایر اتوبوس ها شاهد باشیم.

ترفع افزود: از طرفی این اتفاق، معیشت راننده ها را نیز به خطر انداخته، چرا که درآمد آنها از این اتوبوس ها است، وقتی از حذف 800 دستگاه اتوبوس حرف می زنیم یعنی حداقل 800 خانوار بدون درآمد شده اند.

او درباره واردات مخازن به کشور گفت: در مناقصه ای که برگزار کردیم امیدوار بودیم کسی از قبل مخزن را به کشور وارد کرده باشد و بتوانیم آنها را تامین کنیم، اما در مناقصه شرکت کننده ای نداشتیم و مشخص است که مخزنی به کشور وارد نشده است.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی درباره واکسیناسیون پرسنل شرکت واحد گفت: پیگیری های خیلی زیادی انجام دادیم و خوشبختانه در جلسه ای که امروز داشتیم، مقرر شد، احتمالا اواخر هفته بعد واکسیناسیون رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی آغاز شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!