جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۳۳ | ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
توقف تولید پراید، پایان تفکر پرایدی در سایپا بود
۱۵:۳۳ | ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

توقف تولید پراید، پایان تفکر پرایدی در سایپا بود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، توقف تولید پراید را در واقع پایان تفکر پرایدی در سایپا دانست و گفت: امروز سایپای نوین با تولید شاهین، به عنوان ایمن ترین و باکیفیت ترین خودرو داخلی تصمیم بر آن دارد تا تصویر ذهنی جامعه را نسبت به صنعت خودرو کشور تغییر دهد.

به گزارش پرشین خودرو، سید جواد سلیمانی، با بیان این مطلب اظهار داشت: در پایان سال ۹۷ و در نتیجه تحریم های ظالمانه، تولید خودرو به حدود ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود اما پس از استقرار تیم فعلی با تلاش شبانه روزی مدیران و کارگران سایپا، در فاصله ای کمتر از دو ماه، شرایط مطلوب رقم زده شد و موفق به تولید روزانه حدود دو هزار خودرو در سایپا بودیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا که در حاشیه بازدید و دیدار رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) سخن می گفت، حمایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه ایدور را یکی از عوامل اصلی تحولات و پیشرفت های صنعت خودرو کشور و گروه سایپا در دو سال اخیر دانست.

وی ادامه داد: درست در همان شرایط سخت و در حالی که نزدیک به ۳۰ درصد تولیدات مشترک سایپا به دلیل قطع همکاری شرکای خارجی از چرخه تولید خارج شده بود، تصمیم به توقف تولید پراید با سهم بیش از ۷۰ درصدی از چرخه تولید گرفتیم.

 

سایپاسلیمانی افزود: نگرانی از اجرای این تصمیمات، علاوه بر مدیران، در بین جامعه کارگری سایپا نیز مشهود بود و برخی منتقدان نیز با اشاره به وعده‌های مدیران قبلی، توقف تولید پراید را شعاری و غیرقابل اجرا می‌دانستند.

وی اظهار کرد: با وجود همه نگرانی ها و برخی انتقادها، تصمیم به این جراحی سخت در کالبد سایپا گرفتیم و با حمایت های وزارت صمت و سازمان گسترش، همراهی زنجیره تامین و تلاش مدیران و کارگران، موفق شدیم در سال بدون پراید، تحریم های بین المللی و محدودیت های کرونایی، تیراژ تولید در سایپا را حفظ کنیم و حتی افزایش هم بدهیم.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: در حالی‌ که صنعت خودرو اعم از خودروسازان و قطعه‌سازان در تعطیلات تابستانی هستند، با تدابیر قبلی و ایجاد شیفت‌های کاری ویژه، خط تولید شاهین را فعال نگه‌ داشتیم تا بتوانیم هرچه سریع تر خودروهای مشتریان را تحویل دهیم و تعهدات خود را به‌ روز کنیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!