جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۰۶ | ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
6 آزمون خودرویی در ایران خودرو داخلی سازی شد
۱۲:۰۶ | ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

6 آزمون خودرویی در ایران خودرو داخلی سازی شد

مدیر طراحی فرآیند و ساخت نمونه محصول ایران‌ خودرو از داخلی سازی تجهیزات شش نوع از آزمون‌ های جدید و مهم در آزمایشگاه‌ های این شرکت خودروسازی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، در بازدید متخصصان فنی و کارشناسان پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران که با هدف ارزیابی و ممیزی بخشی از آزمون‌های استاندارد 85 گانه خودرویی به‌کار رفته در فرآیند ساخت محصولات ایران‌خودرو انجام شد، تمامی تجهیزات و ملزومات مرتبط با گواهی‌نامه 17025 ISO آزمایشگاه‌های اداره تست و اندازه گیری شرکت مورد ارزیابی قرار گرفت.

مهدی نگهدار ممیز فنی پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران، با تقدیر از عملکرد ایران‌ خودرو در همکاری با سازمان تایید صلاحیت استاندارد، توسعه و ارتقای تجهیزات این مرکز را نشان از عزم مدیران ارشد در ساخت محصولی منطبق با استانداردهای جهانی دانست و اظهار داشت: اقدامات این خودروساز در توسعه تجهیزات و ظرفیت‌های آزمایشگاهی آزمون‌های اجباری خودرو، در جهت ارتقاء و افزایش ایمنی محصولات و رعایت حقوق مصرف کنندگان قابل تقدیر است.

وی گفت: تا به حال امکان انجام بسیاری از آزمون‌ ها در داخل کشور فراهم نبود و فرآیند ارزیابی به سختی و با صرف زمان زیاد انجام می گرفت، اما در حال حاضر با توجه به اقدامات چشم‌گیر ایران‌ خودرو در این زمینه و توسعه و ساخت تجهیزات مرتبط با آزمون، می توان با سرعت و دقت بیش‌تر ارزیابی‌های مورد نظر را در داخل کشور انجام داد.

محسن رضایی منش مدیر طراحی فرآیند و ساخت نمونه محصول ایران‌ خودرو، نیز در این بازدید، در خصوص ارزیابی آزمون‌ های خودرویی گفت: با توجه به لزوم رعایت و اجرای استانداردهای قانونی در فرآیند ساخت خودروها و رعایت تمامی جوانب، توانسته‌ ایم اقدامات موثری در راستای توسعه تجهیزات آزمون‌ های اجباری خودرویی انجام دهیم.

وی افزود: با توجه به اهمیت فرآیند اجرای استانداردهای اجباری 85 گانه در تولید خودروها، سالانه با ممیزی‌ های صورت گرفته از سوی کارشناسان و بازرسان مورد تایید سازمان استاندارد، صلاحیت مراکز آزمون ایران‌ خودرو مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد که با مثبت شدن نتایج ارزیابی، صلاحیت آن‌ها تمدید می‌شود.

مدیر طراحی فرآیند و ساخت نمونه محصول ایران‌ خودرو افزود: پس از اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه بین‌ المللی و عدم دسترسی خودروسازان به مراکز معتبر آزمون‌ های استاندارد خودرویی که پیش از آن در خارج از کشور صورت می گرفت، با تاکید و حمایت مدیرعامل گروه و با تکیه بر توان و دانش شرکت‌ های دانش بنیان، توانستیم در سال گذشته تجهیزات آزمون استاندارد را در ایران‌ خودرو توسعه دهیم.

رضایی منش گفت: در حال حاضر موفق شده‌ ایم، تجهیزات پنج نوع از آزمون‌ های جدید و مهم را در آزمایشگاه‌ های ایران‌ خودرو داخلی سازی کرده و ضمن خودکفایی، در مواقع لزوم در اختیار دیگر خودروسازان داخلی نیز قرار دهیم.

به گفته وی از جمله آزمون‌ های مهمی که در ایران‌ خودرو انجام می شود، می توان به آزمون‌ های کنترل پایداری الکترونیکی، برفک زدایی و مه زدایی، تکیه گاه کمربند ایمنی و سیستم نگهدارنده کمربند، استحکام صندلی و تکیه گاه‌های صندلی، نصب شیشه‌ های ایمنی و آزمون دسترسی به وسیله نقلیه و قابلیت مانورپذیری اشاره کرد.

رضایی منش بیان کرد: با داخلی سازی تجهیزات مورد نظر و توسعه ظرفیت‌ های آزمایشگاه، علاوه بر کاهش ارزبری و عدم وابستگی به مراکز آزمون خارج از کشور، توانستیم به دیگر خودروسازان و قطعه سازان داخلی نیز خدمات مهندسی ارایه دهیم.

مدیر طراحی فرآیند و ساخت نمونه محصول ایران‌ خودرو گفت: آزمون ششم که آزمون الزام سیستم نشانگر دنده مناسب (GSI) است نیز به زودی به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

رضایی منش خاطرنشان کرد: در فرآیند ساخت و تولید خودروی تارا علاوه بر اجرا و پیاده سازی تمامی آزمون های قانونی، آزمون‌ هایی به مراتب فراتر و سخت گیرانه‌تری؛ نظیر سیستم نشانگر دنده مناسب (GSI)، اخطار فشار باد لاستیک (TPMS) و کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) را بر روی خودرو توسعه داده‌ایم که موفقیت بزرگی در کسب استانداردهای مورد نظر محسوب می‌ شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!