سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۲۹ | ۱۴۰۰/۰۵/۲۲
اعتصاب لکوموتیورانان آلمانی
۰۹:۲۹ | ۱۴۰۰/۰۵/۲۲
اجاره خودرو

اعتصاب لکوموتیورانان آلمانی

لکوموتیورانان آلمانی برای دریافت حقوق بیشتر و شرایط کاری بهتر اعتصاب کردند.

به گزارش پرشین خودرو، اعتصاب لکوموتیورانان آلمان، تردد‌های ریلی درون شهری و بین شهری در این کشور را مختل کرده است.

کارل دِ آنتراده-هوبر، مدیر اتحادیه ریلی دو ایالت «هِسِن» و «تورینگن» آلمان در جمع خبرنگاران در فرانکفورت گفت: ما و اعضایمان اینجا هستیم تا برای دریافت حقوق بیشتر و شرایط کاری بهتر اعتصاب کنیم.

وی افزود: در مورد سایر برنامه‌های اعتصابی خود نیز نخست، در انتظار واکنش کارفرمایانمان هستیم. اما برابر تجربه‌ای که من در (مورد واکنش به اعتصابهای) سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ دارم که ما در این سال‌ها مبارزات کاری زیادی داشتیم باید بگویم که نباید انتظار واکنش‌های زودهنگام را داشته باشیم. من این طور احساس می‌کنم و معتقدم که ما یک پایان سریع را انتظار نخواهیم داشت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه افزود: این اعتصاب ریلی سراسری، بخش‌های عظیمی از سامانه‌های ریلی روزانه و دورمسافت را دچار وقفه کرد.

دو روز گذشته، گردشگران برای اجرای برنامه‌های (از پیش تعیین شده) سفرشان به دردسر افتادند و کودکان (محصل) آلمانی ساکن شهر‌های بزرگ نظیر برلین نیز برای رفتن به مدرسه، با ازدحام زیادی در اتوبوس‌ها و ترامو‌ها روبرو شدند.

به گفته یک مقام «شرکت ملی راه آهن سراسری آلمان» (دویچه بان)، نتیجه و برون داد اعتصاب دو روزه که تنها یک چهارم سیر قطار‌های دورمسافت را تحت تاثیر خود قرار داده بود، روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه، خود را نشان می‌دهد. «دویچه بان» از مسافران خود خواسته است از انجام سفر‌های غیرضروری خودداری کنند.

وی اعلام کرد برای آنکه هر شهروند امکان ثبت نام و رزو صندلی قطار درخواستی خود را بیابد، محدودیت‌های کرونایی را لغو خواهد کرد. به گفته «اتحادیه لکوموتیورانان آلمان»، ۹۵ درصد از اعضای این اتحادیه، از مطالبه افزایش دستمزد‌های خود حمایت کرده اند. با این حال بهره برداران «دویچه بان» با قبول درخواست افزایش سه ممیز دو دهم درصدی به حقوق و اختصاص یک بار مساعده (بلاعوض) ششصد یورویی مخالفت کرده است.

زیرا «دویچه بان» از زمان آغاز عالم گیری کرونا و نیز سیلاب اخیر که منجر به تخریب شمار زیادی خطوط ریلی شد، میلیارد‌ها یورو متضرر شده است. با توجه به آنکه هم اکنون یازده ایالت از مجموع شانزده ایالت آلمان در تعطیلات تابستانی به سر می‌برند از این رو، گردشگران به شدت به استفاده از قطار‌ها (ی بین شهری) وابسته و بر استفاده از آن، حساب می‌کنند.

«دویچه بان» اعلام کرد: آن دسته از مسافرانی که برای روز‌های آینده، بلیت خریداری کرده اند می‌توانند درخواست استرداد وجه دهند. این شرکت افزون بر این اعلام کرده است در طول دوران اعتصاب لکوموتیورانان، اولویت با سیر قطار‌هایی هست که ارتباط میان برلین و شهر‌های غربی و نیز هامبورگ و فرانکفورت را برقرار می‌کنند. در برلین که از دو روز پیش، مدارس، بازگشایی شده است، دانش آموزان، دیر به مدرسه رسیدند. چون بیشتر قطار‌های شهری روزانه پایتخت (مترو)، فعال نبودند و بنابراین خیابان‌ها به علت استفاده از خودرو‌های شخصی، بسیار شلوغ و پرترافیک شدند. گفتنی است این اعتصاب تا امروز (جمعه 13 اوت) ادامه دارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!