سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۳۴ | ۱۴۰۰/۰۵/۲۳
باتیستا، هیولای برقی پینین فارینا رونمایی شد +  فیلم و عکس
۱۰:۳۴ | ۱۴۰۰/۰۵/۲۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

باتیستا، هیولای برقی پینین فارینا رونمایی شد + فیلم و عکس

اولین ابرخودروی برقی پینین فارینا یعنی باتیستا، رونمایی و معرفی شد.

به گزارش پرشین خودرو، باتیستا اولین ابرخودروی برقی پینین فارینا است که 1900 اسب بخار توان دارد.

دو سال از زمانی که خبر تولید هیولای پینین فارینا منتشر شده بود می گذرد اما سرانجام این ابرخودرو که قوای محرکه آن از باتری تغذیه می کند،‌ رنگ آفتاب را دید و برای حضور در خیابان ها و جاده ها آماده شد. با عرضه ی این ابرخودرو، پینین فارینایی که مربی ساز بود اکنون خودروساز شده است. از همه مهمتر، تحقق وعده و قولی است که در وحله اول غیرممکن به نظر می رسید.

 

باتیستا، هیولای برقی، پینین فارینا
 

حالا که این خودرو در پینین فارینا جوانه زده، به عنوان بخشی از معرفی این خودرو، پینین فارینا،‌ تعداد زیادی عکس از مشخصات فنی و امکانات این خودرو منتشر کرده است و بخشی از این عکس ها مربوط به تست های این خودرو در جاده های کالیفرنیا است.

 

باتیستا، هیولای برقی، پینین فارینا
 

خوشبختانه خودرویی که از خط تولید بیرون آمده شباهت قابل توجهی با همان نمونه اولیه در حد طراحی دارد که در نمایشگاه بین المللی ژنو در سال 2019 به نمایش در آمد. خطوط بدنه فیبرکربنی آن از جلوی تیز این خودرو تا بخش پرقدرت عقب خودرو کشیده شده است. باتیستا، به رغم چهره باشکوه و جلال و باوقار، عملکردی بسیار چابک هم دارد.

 

باتیستا، هیولای برقی، پینین فارینا
 

در مشخصات فنی باتیستا هم تغییری ایجاد نشده و همان طور که در نمایشگاه بین المللی ژنو وعده داده شده،‌ این هیولا مجهز به باتری 120 کیلووات است که به چهار موتور برقی را تغذیه می کند و می توان 1900 اسب بخار توان و 1,696 فوت پوند گشتاور ایجاد کند در بازار ایتالیا عنوان قوی ترین ابرخودروی برقی را به خود اختصاص دهد.

صفر تا صد این هیولا دو ثانیه عنوان شده که رقیب سرسختی برای مدل اس پلاید تسلا(S Plaid) به حساب می آید. در اخبار منتشر شده از رونمایی این خودرو، اشاره ای به حداکثر سرعت نشده است اما در زمان رونمایی آن در نمایشگاه بین المللی ژنو رقم 217 مایل (348 کیلومتر) در ساعت عنوان شده بود.

 

باتیستا، هیولای برقی، پینین فارینا
 

به ازای هر بار شارژ این خودرو 310 مایل (500 کیلومتر) می پیماید. البته این رقم بر اساس استاندارد تست اروپایی WLPT‌ اندازه گیری شده است. در عمل به احتمال زیاد با توجه به شرایط جوی و جاده ای به ازای هر بار شارژ می توان روی 280 مایل حساب کرد.

 

باتیستا، هیولای برقی، پینین فارینا
 

پینین فارینا هنگام معرفی این هیولا، از صدای مصنوعی موتور باتیستا هم رونمایی کرد. این صدا طوری طراحی شده است که به نوعی برای گوش ها موسیقی است و قابل تشبیه به موسیقی کلاسیک است. دلیل خوش صدا بودن آن هم این است که فرکانس آن 54 هرتز در نظر گرفته شده است. گیسب وردی Giuseppe Verdi موسیقی دان ایتالیایی این فرکانس را «صدای خالص» توصیف کرده است. صدای داخل کابین هم مضربی از 54 هرتز است و به تدریج افزایش می یابد و به 432 هرتز می رسد.

قیمت این ابرخودروی برقی 2.4 میلیون دلار است.

 اجاره ماشین عروس
!
!
!